Проектом № 10341 пропонується доповнити перелік доплат, що включаються в суддівську винагороду доплатою за наукову міру і почесне звання, а також передбачити, що в стаж роботи на посаді судді зараховується також увесь час роботи (служби), яке законодавством встановлене як одна з гарантій трудових прав народного депутата України.
Парламентарі відмітили, що запропонована законопроектом редакція ч. 2 ст.129 Закону "Про судоустрій і статус суддів", фактично відтворює діючі положення ч. 7 цієї ж статті. Члени Комітету підкреслювали, що порядок оплати праці суддів судів загальної юрисдикції визначений Законом "Про судоустрій і статус суддів", а порядок оплати праці суддів Конституційного Суду визначений Законом "Про Конституційний Суд України", тобто положення Закону "Про оплату праці" на суддів не поширюються .
Відносно пропозиції зараховувати в стаж роботи судді увесь час роботи (служби)яке законодавством встановлене як одна з гарантій трудових прав народного депутата України, було відмічено, що гарантії трудових прав народного депутата України при виконанні депутатських повноважень і після їх припинення встановлені Законом "Про статус народного депутата". А саме, час роботи народного депутата зараховується в стаж держслужби, а також зараховується в його загальний і безперервний стаж роботи, стаж роботи за фахом, стаж роботи, що надає право на встановлення процентних надбавок до заробітної плати і отримання одноразової винагороди за вислугу років, процентної надбавки за вислугу років, виплату винагороди за підсумками роботи. Крім того, в загальний і безперервний стаж роботи за фахом, по якій народний депутат працював до його звільнення від виробничих або службових обов'язків, зараховується і той час, коли колишній народний депутат тимчасово не працював у зв'язку з неможливістю надати йому попередню або рівноцінну роботу (посада) безпосередньо після закінчення терміну його повноважень.
Крім того, статус народного депутата істотно відрізняється від статусу судді, тому ця пропозиція членами Комітету не підтримується.
На засіданні також відзначалося, що Комітет з питань соціальної політики і праці, Вищий адміністративний суд і Головне науково-експертне управління Апарату ВР не підтримують запропоновані законопроектом положення і вважають, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно відхилити.
За інформацією прес-служби ВР.