Міністерство фінансів письмово в експертних укладеннях повідомило ВР і окремих народних депутатів про те, що реалізація законопроекту про мови приведе до необхідності підготовки педагогічних працівників по викладанню регіональних мов, виданню підручників, іншої учбової і довідкової літератури, забезпечення права на здобуття освіти на державній мові і регіональних мовах або мовах меншин, публікації разом з державним також і регіональними мовами актів місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування, виготовлення друку, штамп, штемпель, офіційний бланк, табличка це орган, на переклад процесуальний, судовий документ і тому подібне
Також, говориться в заяві Мінфіну, за рішенням місцевої ради в окремих випадках, з урахуванням конкретної ситуації заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, можуть застосовуватися до мови, регіональна мовна група якої складає менше 10 % населення відповідної території. Право ініціації питання про застосування таких заходів надається жителям території, на якій поширена ця мова. У разі збору підписів більше 10 % осіб, що проживають на певній території, місцева рада зобов'язана прийняти відповідне рішення впродовж 30 днів з моменту вступу підписних листів.
У зв'язку з відсутністю вищезгаданих даних, надати конкретні розрахунки відносно впливу цього законопроекту на витратну частину державного і місцевих бюджетів нині Мінфін не має можливості.
Крім того, інформація про об'єми витрат на реалізацію законопроекту не була погоджена з Міністерством фінансів, а узята з прес-релізу Комітету ВР з питань культури і духовності відносно слухань в Комітеті, присвячених обговоренню проекту закону "Про основи державної мовної політики", де безпідставно вказано: "Міністерство фінансів України і Комітет з бюджету у своїх укладеннях вказують, що реалізація проекту вимагає величезних бюджетних витрат (за підрахунками фахівців від 5 до 17 млрд. грн.) ". При цьому, Мінфін ніяких розрахунків з цього питання Комітету не надавав.
Отже, інформація відносно об'ємів витрат на реалізацію законопроекту "Про основи державної мовної політики", нібито надана Мінфіном, не відповідає дійсності.
Джерело: Урядовий портал.
Нагадуємо, під час слухань в Комітеті з питань культури і духовності депутати висловилися, що проект про мови вимагає доопрацювання.