Голова Комітету Володимир Яворівськийзокрема, відмітив, що до проекту № 9073 поступило більше 2000 поправок від суб'єктів законодавчої ініціативи і порівняльна таблиця до нього складається з 400 сторінок.
Як відмітив один з авторів документу Вадим Колесниченкосьогодні в наявності близько 10 тис. підписів громадян, що вимагають прийняття проекту закону в другому читанні і в цілому як закон. Народний депутат також підкреслив, що, з метою привертання уваги як можна ширших верств населення, документ буде опублікований в газеті "Голос України" за квотою фракції Партії регіонів.
У Комітеті вважають, що законопроект "містить ряд положень, що суперечать Конституції Українине відповідають Європейській хартії регіональних і міноритарних мов і Рамкової конвенції про захист прав національних меншин. Ухвалення законопроекту в цілому як закону - серйозна загроза нівеляції державного статусу української мови, дезорієнтації і дестабілізації суспільства, встановлення офіційної двомовності на усій території України, а, отже, загроза національної безпеки і цілісності Української держави".
В ході обговорення відзначалося, зокрема, що прийняття проекту закону матиме вплив на показники державного і місцевих бюджетівзменшуючи їх прибуткову і збільшуючи витратну частині. Учасники отримали інформацію Комітету ВР з питань бюджету, згідно якої, зокрема, бюджетного фінансування зажадають передбачені в законопроекті: публікація актів місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування разом з державним і регіональними мовами, забезпечення перекладу документів; введення в усіх загальноосвітніх учбових закладах обов'язкового вивчення однієї з регіональних мов або мов меншин.
На засіданні були піддані критиці деякі терміни законопроекту, зокрема, "регіон", "рідна мова" і інші.
Учасники обговорення звернули увагу на те, що документ був проаналізований рядом національних наукових установ, вважають, що законопроект в нинішньому вигляді приймати недоцільно, і підкреслюють необхідність його істотного доопрацювання "як в концептуальній, та і в дискурсивній частині".
За підсумками обговорення учасники слухань відмітили, що законопроект "вимагає істотного доопрацювання, копіткої роботи над поправками і зваженого підходу до кожної з них".
За інформацією прес-служби ВР.
Нагадуємо, законопроект про мови був прийнятий в першому читанніа 18 червня у ВР зареєстрували законопроект, що пропонує всенародне обговорення проекту Кивалова-Колисниченка.