Закон визначає порядок виконання програм Глобального фонду для боротьби з СНІДОМ, туберкульозом і малярією в Україні. Зокрема, врегульована діяльність національного координатора (таким є Кабмін), який організовує подачу національний заявок Глобальному фонду від України, а також визначає основного реципієнта (юрособа-резидент, що відповідає вимогам Фонду, і вказане в заявці національного координатора з метою виконання Програми Фонду).
Використання гранту здійснюється на підставі договору про його надання. Також встановлюється, що засоби у іноземній і національній валюті, отримані як грант (субгрант) не підлягають арешту і примусовому списанню і / або стягненню уповноваженими на це органамиі можуть використовуватися виключно на цілі, визначені договором. Відсотки, що нараховуються на залишки грантів (субгрантів) в іноземній і національній валюті, використовуються виключно основним реципієнтом (субреципієнтом) за цільовим призначенням.
Грант (субгрант), отриманий розпорядником бюджетних коштів, включається до спеціального фонду державного або місцевого бюджету і використовується з урахуванням бюджетного законодавства.
Митне оформлення вантажів (товарів і / або предметів), сплачених за рахунок грантів (субгрантів), здійснюється митними органами без стягування мит і плати за митне оформлення товарів і транспортних засобів.
У разі невиконання або неналежного виконання договору про надання гранту (субгранту) основні реципієнти відшкодовують Глобальному фонду збитки, пов'язані з таким невиконанням або неналежним виконанням. Основні реципієнти мають право зворотної вимоги до осіб, винних в спричиненні такого збитку і утворенні заборгованості.
Документ був розроблений Мінохоронздоров'я для забезпечення ефективності виконання грантів Глобального фонду для боротьби з СНІДОМ, туберкульозом і малярією, оскільки впровадження грантів Фонду постійно зв'язане з труднощами нестикувань українського законодавства з міжнародним.