Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набув чинності закон про привласнення імен фізосіб юрособам і об'єктам права власності

20 червня 2012, 15:13
409
0
Реклама

З сьогоднішнього дня діє Закон № 4865 - VI "Про привласнення юридичним особам і об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних і святкових дат, назв і дат історичних подій", прийнятий парламентом 24 травня 2012 року.

Законом визначений порядок привласнення ДЗИГ і об'єктам права власності (під останніми Закон розуміє у тому числі і літальні апарати, річкові і морські судна, об'єкти космічної діяльності сквери, бульвари, вулиці, провулки, спуски, проїзди, проспекти, площі, набережні, мости), за ним закріпленим, і об'єктам, що належать фізособам, імен і псевдонімів фізичних осіб, ювілейних дат і свят, назв і дат історичних подій.

Згідно із Законом ім'я фізичної особи може бути присвоєне юрособам і об'єктам права власності тільки у разі смерті цієї фізичної особи і тільки за згодою його родичів (дітей, вдови (вдівця), а за відсутності таких - батьків, рідних братів і сестер). А сам факт привласнення імені не веде до виникнення прав інтелектуальної власності у третіх осіб.

Крім того, імена фізосіб (як і дати, ювілейні і святкові, назви і дати історичних подій) привласнюються тільки після проведення громадського обговорення (порядок його проведення встановлюється Кабміном) за згодою трудового колективу. Не можна їх присвоїти державним органам і органам місцевого самоврядування.

Для привласнення імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних і святкових дат, назв і дат історичних подій потрібне відповідне уявлення про привласнення. Закон містить перелік органів, наділених повноваженнями подавати такі представлення, і перелік органів, уповноважених привласнювати юрособам і об'єктам права власності згадані імена, дати і назви Рішення про привласнення повинно прийматися впродовж 15 робочих днів з дня внесення подання.

Привласнення імені однієї і тієї ж фізособи, однієї і тієї ж ювілейної дати, назви, дати історичної події двом і більше ДЗИГ з одним і тим же видом діяльності або об'єктам права власності в межах одного і того ж міста, селища, сіла Законом не допускається.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини