Уряд стурбувався недосконалістю законодательтства про захист дітей і подав у ВР законопроект № 10625яким редлагается внести зміни в ряд законодавчих актів, зокрема, в Сімейний, Цивільний, Цивільний процесуальний кодекси, закони про охорону дитинства, про соціальний захист дітей-сиріт, про органи і служби у справах дітей і так далі
Зокрема, зміни передбачають призначення дитині-сироті або дитині, позбавленій батьківської опіки, тільки одного опікуна або опікунаі виключно з числа осіб, що знаходяться з підопічним в сімейних, споріднених стосунках,
Пропонується надати право створювати дитячий будинок сімейного типу виключно дружинам. Загальна кількість дітей в такому дитбудинку на момент його створення не повинна перевищувати 10 чоловік, включаючи рідних (усиновлених) дітей. Від загальної кількості дітей не враховуються діти, що народилися після створення дитячого будинку.
Законопроект торкнувся також прав опікунів і опікунів. Зокрема, опікун/опікун має право визначати способи виховання дитини, вимагати повернення підопічного і тому подібне, але не має права перешкоджати спілкуванню дитини з його батьками і іншими родичами.
Рішення про створення приймальної сім'ї і пристрою дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, в приймальню сім'ю приймається районною, районною в містах Києві і Севастополі державними адміністраціями, виконавчим органом міської (міст республіканського АРК і міст обласного значення), районної в місті ради в порядку, встановленому Кабміном.
Крім того, парламенті зареєстрований законопроект відносно деяких аспектів надання державної допомоги дітям, над якими уставлена опіка або опікування, детальніше - в матеріалі Пропонується відкривати накопичувальний рахунок для дітей-сиріт.