Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Знята заборона на вказівку імен сторін в текстах рішень міжнародних судів

15 червня 2012, 15:04
221
0
Реклама

З сьогоднішнього дня діє підписаний буквально напередодні (13 червня) Закон "Про внесення змін до Закону України "Про доступ до судових рішень", прийнятий на базі законопроекту народного депутата Сергія Головатого, внесений до парламенту з метою забезпечення безперешкодного доступу до міжнародної судової практики, а також розширення і застосування в практиці українських судів рішень міжнародних судових інстанцій (передусім - Європейського суду з прав людини).

Законом передбачається, що до відомостей, не розголошуваних у текстах судових рішень, відкритих для загального доступу в Єдиному державному реєстрі судових рішень України на веб-порталі судової влади, не відносяться "імена сторін в справі, що розглядалася міжнародною судовою установою або іншою міжнародною установоюна рішення якого є посилання в тексті судового рішення".

Під "міжнародною судовою установою" чи "іншою міжнародною установою" розуміються будь-які інституції, що розглядають спори між приватно-правовими суб'єктами (приміром, міжнародні установи комерційного арбітражу); між державами (наприклад, Міжнародний суд ООН); а також спори по скаргах осіб проти держави (наприклад, Європейський суд з прав людини). Сюди ж відносяться Міжнародний карний суд, а також міжнародні організації, що не є судовими установами (наприклад, Комітет ООН з прав людини). Така формулювання обрані в Законі з тією метою, щоб найширшим чином охопити усі можливі міжнародно-правові інститути, практика яких може застосовуватися при розгляді судових справ в Україні.

Досі статтею 7 Закону "Про доступ до судових рішень" було заборонено розголошувати при публікації судових рішень в Реєстрі відомості, що дозволяють ідентифікувати фізичну особу, у тому числі і заявника, що подав скаргу до Європейського суду з прав людини. Проте ці дані про ім'я доступні у базах цих рішень самого Європейського суду і публічно оголошуються іншим шляхом. Крім того, публікація імені заявника прямо передбачена в якості обов'язковою статтею 4 Закону "Про виконання рішень і застосування практики Європейського суду з прав людини".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини