Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Закон не регулюватиме поширення аудіовізуальної інформації на веб-сайтах соцсетей

15 червня 2012, 14:35
193
0
Реклама

Згідно Концепції, мета нової редакції Закону "Про телебачення і радіомовлення" - забезпечення свободи вираження поглядів, плюралізму інформації і вільної діяльності аудіовізуальних засобів масової інформації.


Предметом регулювання нової редакції закону має бути надання аудіовізуальних медіа послуг ЗМІ і провайдерами програмної послуги, які відносяться до юрисдикції України, а також державне управління, регулювання і нагляд у сфері телерадіомовлення, у тому числі порядок формування складу, повноваження і процедури діяльності Національного радого з питань телебачення і радіомовлення. У зв'язку з ухваленням нового закону припинить діяти Закон "Про Національний радий України з питань телебачення і радіомовлення".

Планується, що законом не регулюватиметься поширення аудіовізуальної інформації :

- на веб-сайтах, де контент генерується користувачами, у тому числі веб-сайтах соціальних мереж, блогах, особистих веб-сайтах;

- на сайтах, які інформують про поточні події, на сайтах зареєстрованих друкованих ЗМІ, інформаційних агентств, якщо аудіовізуальна інформація не є їх основним інформаційним продуктом;

- шляхом ретрансляції на сайті телерадіоорганізації її передач;

- у вигляді кореспонденції, що направляється з використанням телекомунікацій;

- у виді он-лайн ігор;

- шляхом трансляції або ретрансляції для прийому в межах одного будинку;

- шляхом ретрансляції з використанням телекомунікаційної мережі, якщо кількість осіб, що дістають доступ до аудіовізуальної інформації, не перевищує 250.

Видача ліцензії на ефірне мовлення здійснюватиметься шляхом проведення аукціону - ліцензію отримає підприємство, яке відповідатиме визначеній Національною радою програмної концепції мовлення, іншим обов'язковим умовам, і які запропонує найбільшу ціну за отримання ліцензії.

Документ містить також норму, згідно якої держава повинна сприяти розвитку громадських мовців разом з комерційним і громадським телерадіомовленням. При цьому формами сприяння мають бути: надання ліцензії поза аукціоном, низькі тарифи на послуги провайдера, можливість надання бюджетного фінансування і т.п.

Передбачається, що Національна рада буде устанавливать граничні тарифи на послуги провайдерів багатоканальної мережі цифрового ефірного мовлення (цифрового мультиплексу), у тому числі окремо для загальнонаціонального, регіонального і місцевого мовлення.

Крім того, Концепція містить положення про відміну державної реєстрації суб'єктів інформаційної діяльності, обов'язковість редакційних статутів і редакційних рад.

За інформацією прес-служби ВР.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини