Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як проводити валютні розрахунки по зовнішньоекономічних операціях при неспівпаданні валют ціни і платежу

14 червня 2012, 10:11
151
0
Реклама

Незважаючи на сезон відпусток, Верховна Рада все ще працює, не покладаючи рук. За останні дні ухвалено немало законів, які спрямовані на підпис Президентові України.

У їх числі і Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно удосконалення окремих податкових норм", який був прийнятий на основі законопроекту № 9661-д. За інформацією, розміщеною на офіційному веб-сайті ВРУ, цей Закон 08.06.2012 р. був спрямований на підпис Президентові України.

На жаль, на сайті ВРУ можна знайти тільки текст законопроекту № 9661-д, підготовленого до другого читання. Сподіваємося, що в остаточному варіанті в Законі України "Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно удосконалення окремих податкових норм" збереглися усі позитивні моменти.

Зокрема, БРЕШУ, нарешті, привела у відповідність з бухгалтерським обліком оподаткування операцій по купівлі-продажу інвалюти. Багато бухгалтерів знають, як порушує "баланс" визначення "балансова вартість іноземної валюти", приведене зараз в пп. 153.1.4 НКУ.

Після внесення змін до НКУ при продажі інвалюти до складу прибутків і витрат відповідно включатиметься позитивна або негативна різниця між отриманим доходом і балансовою вартістю такої інвалюти, визначеної на дату звітного балансу або на дату здійснення операції залежно від того, яка дата настала раніше. Так само у разі придбання інвалюти до складу відповідно прибутків і витрат включатиметься позитивна або негативна різниця, що виникли при здійсненні цієї операції.

Власне, так по логіці повинно відбуватися і нині. Проте роз'яснення ГНСУ, приведені в Єдиній базі податкових знань, свідчать про буквальне прочитання податківцями нині чинних норм п. 153.1 НКУ. Що істотно ускладнює ситуацію.

Крім того, Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно удосконалення окремих податкових норм" в деяких моментах позитивно вплине на систему спрощеного оподаткування і звітності. Так, суб'єкти господарювання, що здійснюють діяльність по виробництву, постачанню, продажу (реалізації) ювелірних і побутових виробів з дорогоцінних металів, коштовних каменів, коштовних каменів органогенної освіти і напівкоштовних каменів, буквально відвоювали своє право бути серед единщиков.

При цьому фізособи - СПД можуть знаходитися тільки в 3-ій групі платників єдиного податку.

Про цих і інших нововведеннях в НКУ "БУХГАЛТЕР & ЗАКОН" детально розповість вже на основі офіційного тексту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно удосконалення окремих податкових норм".

А доки - про справи насущні. У новому номері нашого аналітичного видання вашій увазі пропонуються відповіді на актуальні питання бухобліку і оподаткування. У тому числі, про порядок проведення валютних розрахунків по зовнішньоекономічних операціях, коли не співпадають валюта ціни (контракту) і валюта платежу (розрахунку).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини