Законопроектом № 10542 пропонується, що тепер підстави для проведення ОРД повинні міститися у оформлених в установленому порядку (раніше така вимога була відсутня) заявах, повідомленнях громадян, посадовців, громадських організацій, ЗМІ, в письмових дорученнях і постановах слідчого і так далі згідно ч.2. ст. 6 Закону "Про ОРД". Таке доповнення, вважають народні депутати, повинне сприяти обмеженню можливостей для здійснення протиправних дій. Крім того, за цих обставин створюються ширші можливості для оскарження в судовому або адміністративному порядку таких дій.
Згідно з проектом забороняється приймати рішення про проведення оперативно-розшукових дій з анонімних заявами, повідомленням, без вказівки конкретних фактів правопорушень і у разі ненадання документів, що підтверджують їх.
Передбачається також, що особи, які подали в органи, що здійснюють ОРД, свідомо помилкове повідомлення про скоєння злочину, несуть відповідальність згідно із законом.
Також встановлюється заборона на вилучення не лише оригіналів фінансово-господарських документів, але і комп'ютерів і інших носіїв інформації співробітниками оперативних підрозділів, які здійснюють ОРД, а також співробітниками спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, СБУ.
За збиток і інші збитки, заподіяні суб'єктові господарювання внаслідок порушення вимог законодавства, перешкода його діяльності органи, здійснюючих ОРД, їх посадовці, а також органи, які здійснюють заходи по боротьбі з організованою злочинністю, їх посадовці нестимуть відповідальність у встановленому законом порядку.
За інформацією прес-служби ВР.