Кабінет Міністрів постановою № 513 ствердив Порядок проведення інвентаризації земель.
Порядок встановлює вимоги до процесу проведення інвентаризації земель під час здійснення землеустрою і вимоги до складання технічної документації по землеустрою. Він застосовується і до інвентаризації земель запасу, не переданих у власність і користування.
Цілями проведення інвентаризації, окрім землеустрою, названі також ведення Державного земельного кадастру, узгодження інформації, отриманої в результаті інвентаризації з тією, що є в Кадастрі, а також контроль за використанням земель.
Встановлення меж земельних ділянок під час інвентаризації не здійснюється. Підставами для її проведення є рішення органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, судові рішення, договори між, з одного боку, фізичними і юридичними особами, з іншої - розробниками документації по землеустрою.
Роботи з інвентаризації земель включають підготовчі, топографо-геодезические і камеральные роботи, складання і оформлення технічної документації в паперовій і електронній формі.
Під час підготовчих робіт складається робочий інвентаризаційний план (на основі чергового кадастрового або інших картково-картографічних матеріалів), де вказуються у тому числі межі об'єкту інвентаризації.
Топографо-геодезичні роботи виконуються в єдиній державній системі координат або похідної від неї. Порядком встановлено, що для забезпечення необхідної точності відображення прийнятої облікової одиниці площі гранична погрішність поворотних точок меж земельних ділянок відносно найближчих пунктів державної геодезичної мережі не повинна перевищувати в містах обласного підпорядкування, Києві і Севастополі - 0,1 метра, в інших містах і селищах - 0,2 метра, в селах - 0,3 метра, за межами населених пунктів - 0,5 метра.
Камеральные роботи полягають в обробці даних, отриманих в результаті топографо-геодезических робіт : на робочий план наноситься ця геодезія, складаються поконтурные відомості з экспликацией і звідний інвентаризаційний план. Окремо складаються реєстри земельних ділянок, переданих у власність з кадастровими номерами і без них, не переданих у власність, використовуваних без документів, що встановлюють право, використовуваних не за цільовим призначенням, невитребуваних земельних паїв, виморочної спадщини.
На звідному інвентаризаційному плані окремо чорним кольором наносяться межі земельних ділянок відповідно до документів, що встановлюють право, і даних Кадастру, червоним -границы земельних ділянок за результатами інвентаризаційних робіт.
Технічна документація, складена виконавцем за результатами інвентаризаційних робіт передається замовникові робіт. Копії матеріалів (у паперовій і електронній формі) передаються до місцевого фонду документації по землеустрою.
Впродовж 7 робочих днів після передачі до місцевого фонду відомості, отримані в результаті інвентаризації, підлягають внесенню в Державний земельний кадастр. Ці відомості також, відповідно до Порядку, систематизувалися і узагальнюються органами Госземагентства.