Законом № 4766 - VI діючим з сьогоднішнього дня, передбачено, що приватизовані кожним з подружжя житло і земельна ділянка є особистою, індивідуальною власністю кожного з них.
Таким чином, правові норми, що регламентують приналежність дружинам приватизованого в шлюбі майна, повернулися на круги своя. Колись СК не містив положень про "загальний спільний" статус приватизованого і подібне майно розглядалося як що належить кожному з подружжя окремо.
Внесені до Сімейного кодексу з цього питання зміни привели до абсурдної ситуації, при якій чоловік-іноземець отримував право на половину того, що приватизовував (отримав від держави безкоштовно) дружин з українським громадянством.
Депутати, що спохопилися, внесли на розгляд законопроект № 8639 (і прийняли його як закон), що передубачав, що приватизована земля не може бути загальною спільною власністю подружжя, якщо один з них - іноземець.
Проте Президент ветував ухвалений Закон зі своїми пропозиціями. Пропозиції його змінили не лише назву Закону, але і саму його суть. Глава держави виходив з того, "приватизацію житла і земельної ділянки слід розглядати як персоніфіковані правові стосунки між державою і громадянином України, які виникають з приводу безвідплатної передачі державного майна чітко певному власникові". Таким чином, майно, придбане громадянином України під час приватизації, має ознаки особистою власності кожного з подружжя. І не лише у тому випадку, якщо другий з подружжя - іноземець.
Закон №, що набув чинності, 4766 - VI є наслідком прийняття законодавчим органом президентських пропозицій.