Як повідомляють в IСС, в ході зустрічі розглядалися кейси учених з Туреччини, а також представників індустрії Бразилії і Німеччини. У своїх презентаціях промовці продемонстрували, яким чином система патентування підтримує R&D, трансфер технологій і інновації
Зейнеп Бирселдиректор Бюро трансферу технологій Університету Сабанчи (Туреччина) у своїй доповіді позначила зміни у сфері науки, техніки, промисловості і інтелектуальної власності, а також навела приклади того, як реагує їх університет на усю більшу увагу турецького уряду до питань розвитку і комерціалізації технологій .
"Інтелектуальна власність не є питанням юрисдикції - це питання бізнесу- переконана пані Бирсел. - Компанії повинні навчитися об'єднувати бізнес-стратегії із стратегіями по інтелектуальній власності. Більшість малих і середніх підприємств не мають навіть представлення відносно того, який насправді являється вартість активів їх інтелектуальної власності і як вони можуть їх захистити".
Діана де Мелло Юнгманнкоординатор Програми по інтелектуальній власності бразильської Національної Конфедерації Промисловості (CNI), відмітила, що за останні три роки у Бразилії відбулися головні зміни у сфері інтелектуальної власності. За її словами, інтелектуальна власність є першим пріоритетом порядку денного по розвитку інвестицій, розробленого керівниками компаній-лідерів бразильської промисловості для підвищення конкурентоспроможності і инновационности Бразилії, адже в порівнянні з іншими макропоказниками по цих двох позиціях країна показує досить непогані результати. Пані де Мелло Юнгманн розповіла, яким чином CNI спільно з Бюро патентів Бразилії (INPI) працюють над національною програмою з метою підвищення рівня обізнаності про роль інтелектуальної власності серед підприємців, студентів, викладачів, журналістів.
"Компонентами технологічних інновацій є розумові здібності, інформація і капітал, а рушійною силою - сучасна і безпечна юридична система, технічні навички і інвестиції. Бразилія повинна розвивати свій природний потенціал до інновацій, вивчати способи захисту своїх винаходів, використовуючи при цьому права інтелектуальної власності"- сказала вона.
Хайнц Хемменнстарший віце-президент, керівник управління патентів Boeringher Ingelheim у своєму кейсі продемонстрував важливість якісних патентів у фармацевтиці, зокрема для забезпечення упевненості компаній у володінні цими патентами для ухвалення інвестиційних рішень. За словами пана Хеммена, ситуація у сфері фармацевтичних досліджень і розробок міняється, оскільки ринки, що розвиваються, займаються все більшу долю в їх структурі. "Захист патентів стимулює інвестиції в інновації"- говорить він. "Усі країни повинні рухатися у бік інноваційної економіки. Якщо у молоді не буде стимулів комерціалізувати їх інтелектуальну власність, матиме місце марна трата талантів ".
Джерело: ICC Ukraine