Два депутати з фракції Партії регіонів - Василь Грицак і Валерій Коновалюк - уявили на розгляд своїх колег законопроект про правоохоронний орган спеціального призначення у системі МВС - Державній службі правопорядку.
Відповідно до проекту держслужба правопорядку буде спеціальним військовим формуванням для "захисту державної влади від спроби її захоплення насильницьким шляхом, а також інших протиправних посягань"хоча безумовно, охорона прав, свобод і законних інтересів людини і громадянина, юридичних осіб і захист конституційного ладу також пропонованим проектом віднесені до завдань новостворюваної Служби.
Серед інших завдань Служби : охорона об'єктів влади, ядерних установок, конвоювання заарештованих і засуджених, переслідування і затримання тих, що бігли з-під варти, локалізація і нейтралізація не передбачених законом воєнізованих формувань, участь в здійсненні заходів правового режиму надзвичайного стану, охорона дипломатичних і консульських представництв, припинення масових безладів, припинення озброєних конфліктів на межі, боротьба з тероризмом, ліквідація явищ групової непокори в установах виконання покарань.
Особовий склад Державної служби правопорядку комплектуватиметься з військовослужбовців, які вважатимуться такими, що виконують обов'язки військової служби. Загальну чисельність держслужби правопорядку визначить Верховна Рада.
У держслужбі правопорядку передбачено існування оперативних підрозділів, наділених повноваженнями здійснювати оперативно-розшукові заходи.
Керувати Службою згідно з проектом буде Головнокомандувач, що призначається (і що звільняється) Президентом, Державною службою правопорядку, який за посадою одночасно буде ще і заступником Міністра внутрішніх справ. Президент призначатиме і звільнятиме також Першого заступника і заступників Головнокомандувача Службою.
Як відмітили автори в пояснювальній записці до законопроекту, "Державна служба правопорядку буде частиною воєнної організації України, яка згідно з Конституцією та законами України знаходиться під єдиним керівництвом Президента України, тому реалізовуючи це своє повноваження, Президент України відповідно до частини третьої ст. 106 Конституції України може видавати стосовно Державної служби правопорядку укази і розпорядження, які є обов'язковими до виконання на території України, у тому числі і затверджувати її статути бойової служби, якими встановлюватиметься порядок її діяльності та застосування".