Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Огляд нових надходжень в систему ЛІГА :ЗАКОН за тиждень

7 червня 2012, 17:46
209
0
Реклама

Минулого тижня державні органи спішно завершували імплементацію норм Митного кодексу, що набув чинності в четвер, 1 червня 2012 року, в чинне законодавство. Цьому було присвячено багато постанов Кабінету Міністрів, про які ЮРЛИГА писала у своїх новинах.

Серед тих, що поступили у базу по цій темі документів можна відмітити постанову Кабінету Міністрів від 21 травня 2012 року № 435 "Про затвердження переліку пунктів пропуску через державний кордон, в яких здійснюється переміщення товарів через митний кордон України". У постанові перераховані пункти пропуску з усіма країнами-сусідами для автомобільного і залізничного (у деяких - для пішохідного і велосипедного) повідомлення. Також вказані пункти пропуску для повітряного, морського і річкового сполучення.

Цій же темі присвячений лист Держмитслужби від 22 травня 2012 року. № 20/1-11/04992-ЕП "Про новації Митного кодексу України". У листі роз'яснюється, які види порушень митних правил змінюються або відміняються взагалі в новому Митному кодексі, а також за які нові види правопорушень введена адмінвідповідальність. Окремо говориться про нові поняття, введені Кодексом (таких як компроміс в справах про порушення митних правил, світова угода, докази у справах про порушення митних правил). Нагадується, що розширений перелік осіб, що беруть участь у виробництві у справах про порушення митних правил. Тепер до категорії цих осіб віднесені власники товарів і транспортних засобів (зацікавлені особи) і представники митного органу.

Кабмін своїм постановою від 21 травня 2012 роки № 432 затвердив перелік підстав для припинення митного оформлення товарів, по яких правовласником не подана заява про сприяння захисту майнових прав, що належать йому, на об'єкт права інтелектуальної власності, за ініціативою митного органу.

Іншим постановою від 21 травня 2012 № 429 Кабінет Міністрів затвердив Порядок проведення митними органами контрольного аналізу сировини, матеріалів і продуктів переробки, контрольного запуску у виробництво сировини і матеріалів. Такий контрольний аналіз може здійснюватися виключно при проведенні митним органом документальних виїзних перевірок.

Що стосується інших документів, що поступили у базу минулого тижня і присвячених "немитній" темі, то можна відмітити Перелік бланків цінних паперів і документів строгої звітності, господарська діяльність по виготовленню яких підлягає ліцензуванню. Перелік ствердив своїм постановою від 14 травня 2012 року №456 Кабінет Міністрів. У перелік потрапили 10 видів бланків цінних паперів (вексель, іпотечний сертифікат і так далі) і 53 бланки строгої звітності (бланки паспортів, виборчих бюлетней, ліцензій, військових квитків, посвідчень водія і так далі).

Президент своїм Указом затвердив положення про Комітет з реформування і розвитку Збройних Сил України і оборонно-промислового комплексу. Комітет створений при Президентові як консультативно-дорадчий орган, покликаний аналізувати потенційні і реальні погрози національним інтересам України у військовій сфері. До компетенції Комітету віднесена підготовка пропозицій, що стосуються фінансування заходів по реформуванню і розвитку Збройних Сил України і оборонно-промислового комплексу. Главою Комітету Президент призначив себе.

Вищий господарський суд у інформаційному листі від 23 травня 2012 року № 01-06/704/2012 ще раз звернувся до теми практичного застосування Закону України "Про судовий збір". Зокрема, в листі вказується, що непредставлення доказів сплати судового збору при подачі заяви про забезпечення позову не є основою для відмови в його розгляді. Також в листі роз'яснено питання про те, по якій ставці повинен справлятися судовий збір за подання до господарського суду апеляційної скарги по певних категоріях справ.

У базу поступили ряд роз'яснювальних листів Госземагентствасеред яких можна відмітити лист від 16 травня 2012 року № 7475/17/11-12що стосується прав постійного користування земельною ділянкою. У листі говориться, що у разі реорганізації юридичним особам, які використовували земельні ділянки на праві постійного користування, необхідно звернутися у відповідний орган виконавчої влади або місцевого самоврядування для переоформлення права користування земельними ділянками на умовах оренди землі.

Ще одно лист Госземагентства від 14 травня 2012 р. № 7291/17/12-12 торкається порядку витягання даних з Поземельної книги (документу, який є складовою частиною Державного реєстру земель і містить відомості про земельну ділянку, обмеження в його використанні, суб'єктів прав на нього). Дані з Поземельної книги використовуються у разі посвідчення нотаріусом договору про відчуження земельної ділянки, видачі посвідчення про право на спадок на земельну ділянку і інші випадки.

НКЦБФР рішенням № 582 від 26 квітня 2012 року затвердила Положення про вимоги до осіб, що здійснюють професійну діяльність по управлінню активами інституціональних інвесторів (діяльність по управлінню активами), відносно складу і структури активів недержавних пенсійних фондів, якими вони управляють.

У рамках підготовки до Євро 2012 Держмитслужба своїм листом від 28 травня 2012 року № 12/212.2/1727ЕП проінформувала про створення цілодобової гарячої лінії для врегулювання проблемних ситуацій, пов'язаних з митним контролем і оформленням предметів, призначених для підготовки і проведення чемпіонату.

З цими і іншими новими документами можна ознайомитися в системі ЛІГА :ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини