Парламент прийняв (на базі законопроекту № 8633) Закон "Про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель".
Одним з різновидів процедур держзакупівель визначений електронний реверсивний аукціон, що проводиться на електронних майданчиках - інтернет-сайтах разом з сукупністю технічного устаткування, програмного забезпечення і організаційних заходів для проведення держзакупівель. Устаткування і ПО повинні відповідати вимогам законодавства в питаннях технічного і криптографічного захисту інформації. Таким чином, аукціони можна буде проводити у онлайн-режимі.
Операторами таких електронних майданчиків можуть бути як юрособи (незалежно від форм їх власності, організаційно-правових форм, місця знаходження і місця походження капіталу), так і фізособи-підприємці. Головне, щоб вони були зареєстровані на території України і володіли електронним майданчиком, що відповідає умовам, що пред'являються до неї проектом.
Регламент роботи електронних майданчиків (правила, регулюючі порядок взаємодії між оператором і його абонентами під час аукціону) затверджуватиметься уповноваженим органом по держрегулюванню і контролю у сфері закупівель (Мінекономрозвитку).
Процедура електронного реверсивного аукціону застосовуватиметься не до усіх видів держзакупівельа тільки до закупівель за держзасоби товарів (робіт і послуг), включених в перелік, що стверджується Кабінетом Міністрів, і за умови, що очікувана вартість предмета закупівель складатиме більше 100 тисяч гривен ( у будівництві - більше 300 тисяч гривен), а вартість предмета закупівель робіт - більше 1 мільйона гривен.
Товари, роботи і послуги, закупівля яких не вимагає застосування процедури електронного реверсивного аукціону, проте, можуть закуповуватися за такою процедурою, якщо замовник вирішить застосувати її самостійно.