Ухвалений Закон спрямований на приведення Закону "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" у відповідність з рішенням Конституційного Суду України від 10.10.2001 № 13-рп/2001.
Згідно зі змінами, встановлюється зобов'язання держави компенсувати також втрати громадян, які виникли в результаті знецінення грошових заощаджень, поміщених в державні цінні папери, куплені в установах Ощадного банку СРСР, що діяли на території України. У тому числі йдеться про облігації Державної цільової безвідсоткової позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР.
Закон також встановлює, що компенсація втрат від знецінення грошових заощаджень, поміщених до 2 січня 1992 р. до установ Ощадного банку СРСР, діючих на території України, а також в державні цінні папери, придбані в таких установах, проводиться їх власникам в готівковій або безготівковій формі через установи Ощадного банку України. При цьому така компенсація проводиться після внесення в інформаційно аналітичну систему "Реєстр вкладників заощаджень громадян" відомостей про них, необхідних для ідентифікації вкладника при відкритті рахунку. Обслуговування громадян, пов'язане з внесенням вказаних відомостей, здійснюється безкоштовно.
Крім того ухваленим Законом забирається норма, яка раніше дозволяла Кабміну для проведення компенсаційних виплат залучати кошти з Офіційного валютного резерву Національного банку України. При цьому Кабінет Міністрів встановлюватиме порядок проведення виплат проіндексованих грошових заощаджень.
Згідно нової редакції статті 8 Закону "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" у разі смерті вкладника спадкоємці або інші особи, представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або громадських організацій, які узяли на себе організацію похоронів, можуть, за умови перед 'явище ощадної книжки або страхового свідоцтва вкладника і свідоцтва про його смерть отримати в установах Ощадного банку України і колишнього Укрдержстраху по місцю знаходження вкладу або страхового внеску частина проіндексованого вкладу або страхового внеску для організації похоронів і проведення необхідних відповідно до національних традицій поминально-ритуальних заходів. Розмір такої частини вкладу визначається Кабміном, але вона не має бути менше розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.
Закон набуває чинності з дня, що йде за днем його публікації, окрім абзацу 10 пункту 2 розділи першого справжнього Закону, який набуває чинності з 1 січня 2013 року.