Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінфін розробив проект Порядку надання статусу митного складу

6 червня 2012, 11:48
405
0
Реклама

Міністерство фінансів розробило і опублікувало на своєму офіційному сайті для обговорення проект Порядку надання складським об'єктам статусу "митний склад" і поневіряння цього статусу.

Документ розроблений відповідно до Міжнародна конвенція про спрощення і гармонізацію митних процедур.

Згідно з проектом Порядку утримувачем митного складу може бути винятковий резидент України. Митні склади можуть бути відкритими і закритими. Відкриті призначаються для зберігання під митним контролем товарів, які переміщаються через кордон по зовнішньоекономічних договорах, ув'язненим як утримувачем складу, так і іншими особами, закриті призначені тільки для утримувача складу.

Утримувачем митного складу відкритого типу за проектом може бути тільки суб'єкт господарювання, що має ліцензію на здійснення митної брокерської діяльності.

Проект Порядку містить вимоги до облаштування митних складів, проте згідно з його нормами, митниця може і сама додатково встановлювати вимоги до облаштування з урахуванням специфіки складу для надійності зберігання товарів.

Відкриття митного складу здійснюється шляхом внесення запису (посадовцями митниці) у базу даних Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України.

Для відкриття митного складу необхідно надати заяву встановленої форми, а також завірені копії документів про право власності на складські об'єкти або на право користування ними; актів прийняття в експлуатацію технічних засобів охоронної сигналізації або наказу підприємства про створення власного підрозділу охорони (копії договору про надання охоронних послуг); дозволи пожежного нагляду на початок роботи знову створеного підприємства; укладення державної санітарно-епідеміологічної експертизи; загального плану території з об'єктами, які планується використовувати як складські приміщення; технологічної схеми з вказівкою засобів контролю і обліку; технічного паспорта системи відеоспостереження (СВН).

Також має бути наданий проект процедури організації митного режиму митного складу.

Впродовж 10 днів з моменту представлення цих документів митниця повинна оглянути складські об'єкти, прилеглу територію і перевірити вказані в документах відомості. Після цього впродовж 4 робочих днів митний склад має бути зареєстрований.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини