Згідно проекту організацію і забезпечення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна здійснюють бюро технічної інвентаризації - комунальні підприємства по місцезнаходженню об'єктів нерухомого майна. Роботи з технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна здійснюються з обов'язковою участю заявника або його довіреного обличчя, у присутності якого проводиться обстеження з обов'язковим підписанням ним відповідних документів.
Технічна інвентаризація може бути первинною і поточною. Первинній технічній інвентаризації підлягають об'єкти нерухомого майна, технічна інвентаризація яких раніше не проводилася.Поточна технічна інвентаризація проводиться з метою віддзеркалення змін технічних або якісних характеристик об'єктів нерухомого майна після первинної технічної інвентаризації, і по зверненню органів місцевого самоврядування при розгляді справ по скаргах фізичних або юридичних осіб про порушення власником (утримувачем) об'єкту нерухомого майна вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.
На підставі матеріалів технічної інвентаризації складаються інвентаризаційні справи, технічні паспорти, довідки-характеристики, довідки про відсоток готовності об'єктів нерухомого майна незавершених будівництвом, довідки про розрахунок доль про виділення, розподіл і розподіл.
Технічна інвентаризація об'єктів нерухомого майна здійснюються за єдиними правилами (методикам)які розробляються і затверджуються центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Термін виконання робіт з технічної інвентаризації не може перевищувати один місяць. Технічна інвентаризація об'єктів нерухомого майна і видача відповідних технічних документів здійснюються по тарифах, затверджених виконавчими органами місцевого самоврядування.
Законопроект визначає, що дані технічної інвентаризації зберігаються на паперових і електронних носіях. Розпорядником інформації з архіву технічної інформації є відповідний орган місцевого самоврядування. Доступ до архіву забезпечується шляхом надання інформації по письмових запитах на отримання інформації.Термін зберігання електронних документів на електронних носіях інформації має бути не менше терміну, встановленого законодавством для відповідних документів на папері.