Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Способи освоєння юридичної професії в Англії

24 травня 2012, 16:27
2565
2
Реклама

Якщо ви думаєте над можливістю своєї юридичної кар'єри в Англії, зверніть увагу, що в цій країні існує дві категорії адвокатів : solicitors і barristers. Solicitor - категорія адвокатів у Великобританії, що ведуть підготовку судових матеріалів для ведення справ барристерами, - адвокатами вищого рангу. Solisitors також працюють юрисконсультами в різних організаціях і мають право вести судові справи в судах нижчих інстанцій.

Партнер юридичної фірми Bryan Cave в Лондоні Ірина Тимчишин розповіла про те, як можна набути статусу solicitor в Англії.

Перший спосіб:

- отримати вищу юридичну освіту (ступінь бакалавра) в англійському університеті;

- пройти курс юридичної практики (legal practice course);

- отримати контракт стажування (training contract).

По словах И. Тимчишин, у людей, які проходять таку лінію підготовки - найвищий шанс отримати training contract. Контракт отримують на передостанньому курсі навчання. Як правило, у цей момент вже більш-менш очевидні оцінки студента, а training contract і пропозиції робляться на підставі того, що вони отримають певний рівень знань або "колір диплома". Як правило, це має бути практично еквівалент нашого "червоного" диплома. В курсі юридичної практики студенти також повинні отримати певний рівень знань. Якщо цього не досягти, то training contract отримати дуже складно.

И. Тимчишин також відмітила, що бувають випадки, коли юрфірма робить пропозицію укласти training contract, але до кінця терміну його дії, поки студент доучиться, цієї фірми вже може і не бути. Чи юрфірма може просто заплатити студентові грошову компенсацію і розірвати контракт. Усе залежить від успішності фірми на ринку.

Другий спосіб:

- отримати неюридичну вищу освіту;

- пройти додатковий курс GDL (Gradual degree of law) - 1 рік. Після цього людина фактично отримує диплом правознавця (Post gradual degree of law);

- пройти курс юридичної практики (legal practice course);

- отримати контракт стажування (training contract).

По словах И. Тимчишин, такий процес здобуття освіти займає додаткові рік-два, залежно від того, яка неюридична вища освіта у студента. "Це дуже цінується. Зокрема, якщо людина планує практикувати якесь окреме право, наприклад, природні ресурси, фармацевтика, IT… Справа в тому що, якщо у людини додаткова освіта з'єднується з юрпрактикой, то юрист розуміє індустрію, розуміє, як саме ці речі працюють"- відмічає партнер Bryan Cave.

За її словами, дуже багато юристів спеціалізуються на нерухомості і при цьому володіють інженерною освітою. "Це дуже цінно на переговорах стосовно окремих деталей, оскільки юрист в цьому розбирається, а не підходить тільки з юридичної точки зору"- додає И. Тимчишин.

Третій спосіб

Існує і особливий шлях кваліфікації для юриста - трансферна схемазокрема, для кваліфікованих юристів з інших юрисдикцій.

У Англії існує тест - QLTT (qualify lawyer transfer test). Це спеціальна форма для людей з таких юрисдикцій, як Україна, після заповнення якої, фактично, з'являється шанс отримання кваліфікацію англійського юриста.

При проходженні QLTT вам можуть зарахувати деякі предмети з інших утворень, які ви отримали. При цьому И. Тимчишин звертає увагу на те, що якщо ви прослухали курс LLM або інший в Україні, то його, швидше за все, не зарахують. "Юридичний союз Англії дуже скептично відноситься до університетів Східної Європи з точки зору визнання курсів, в яких вони були прослухані. Можливо, це не дуже справедливо, але, на жаль, вони консервативні"- відмічає пані Тимчишин.

За її словами, кваліфікація за допомогою QLTT найбільш легка для людей, які практикували в юрисдикції Європейського Союзу. Для інших її отримати важче.

Ірина Тимчишин також відмічає, що юристів, які пройшли цей шлях і отримали кваліфікацію, - досить багато, але проблема в тому, що вони на ринку не котируються. А причина цього елементарна - вони не пройшли training contract. "Такі юристи по рівню кваліфікації можуть бути гірше, ніж стажисти, а зарплату їм повинні платити таку ж, як і іншим юристам. Якщо ви отримали кваліфікацію трансферним шляхом, то вам часто скажуть - вибачите але… - говорить партнер Bryan Cave.

По словах И. Тимчишин, кваліфікація за допомогою QLTT свого роду допоміжна, якщо у вас усе інше складається добре. Тобто коли вас вже узяли на роботу в юрфірму, але вам потрібна кваліфікація - то це шлях, завдяки якому її можна отримати. Тоді вас можуть зробити партнером. Але само по собі проходження QLTT не можна використовувати як прямий шлях отримання роботи.

Зворотний зв'язок

Нагадаємо, що 16 травня в прес-центрі ЛІГАБізнесІнформ ЮРЛИГА організувала майстер-клас Ірини Тимчишин на тему: "Досвід побудови успішної кар'єри українського юриста за кордоном: як стати партнером провідної міжнародної компанії".

Радник Правової групи "Павленко і Побережнюк" Тетяна Игнатенковідмітила, що захід пройшов в дуже невимушеній обстановці, і це дозволило учасникам обговорити усі питання, що цікавлять. "Зокрема, було дуже корисно дізнатися, на що слід звертати увагу, щоб отримати роботу і успішно побудувати кар'єру в Англії, про що Ірина розповіла на прикладах з особистого досвіду. Для себе особисто відмічу, що цього роду заходу не лише пізнавальні, але і є прекрасним шансом познайомитися з цікавими людьми - професіоналами своєї справи"- вважає Т. Игнатенко.

Також радник ПГ "Павленко і Побережнюк" висловила дуже позитивні враження про саму Ірину, яка, незважаючи на деякі прояви дискримінації в Англії, зуміла добитися успіху завдяки своєму професіоналізму, вольовому характеру і прекрасним людським якостям.

Адвокат Ігор Боровик в першу чергу відмітив стиль подачі інформації Іриною Тимчишин. "Поза всяким сумнівом, Ірина володіє і користується багатою мовою. У її арсеналі багато "потрібних" слів і словосполучень, що дозволяють швидко і точно передати співрозмовникові суть проблематики. Майстер-клас був побудований за принципом від простого, до складного.

Окрім суто професійних моментів, таких як: - чим підтвердити свій кваліфікаційний рівень не-англійському юристові, наприклад з дипломом українського Внз?; - чи є в Англії адвокати?; - чи усі юристи можуть виступати в судах у справах клієнтів?; - який статус англійських нотаріусів ; - які існують санкції до юристів, що порушили правила професійної етики і мн. ін., торкнулися аспекти міжособових стосунків в американських і англійських фірмах і їх відмінності, а також питання гендерної етики, відношення місцевих юристів до юристів-емігрантів, неформальне життя в Сити"- відмічає И. Боровик.

Також він додав, що для нього особисто, було цікаво упізнати практику побудови ефективної команди в іноземній юридичній компанії.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини