У другому читанні і в цілому 236 голосами "за" парламентарі ухвалили Закон "Про адміністративні послуги", проект якого (№ 9435) був внесений в законодавчий орган Президентом.
Згідно з текстом документу админуслугой являється "результат здійснення владних повноважень суб'єктом надання адміністративних послуг із заяви фізичної або юридичної особи, спрямований на придбання, зміну або припинення прав і (чи) обов'язків такої особи відповідно до закону"іншими словами - результат того, чим і так зобов'язаний займатися держорган, що отримав заяву физ- чи юрособи.
Таке визначення админуслуги з'явилося в процесі підготовки законопроекту до другого читання, в початковому варіанті законопроекту під послугою розумілося "прийняття відповідно до закону адміністративного акту, спрямованого на реалізацію прав і законних інтересів ФЛ і ДЗИГ".
У Законі, правда, окремо вказано, що його вимоги поширюються на надання витягань і виписок з реєстрів, свідчень, довідок, копій, дублікатів документів. Прямо визначено і те, що адміністративною послугою будуть будь-які дії, якими підтверджується юридичний статус физ- чи юрособи (чи об'єкту їх власності), а також який-небудь юридичний факт.
Закон про админуслугах не містить переліку адміністративних послуг, проте їм передбачається, що цей перелік буде "визначатися законом".
Згідно із Законом адміністративні послуги надаються безпосередньо так званими центрами надання адміністративних послуг, а також через Єдиний державний портал адміністративних послуг.
Центри створюються при міськрадах міст обласного значення, районних, районних в містах Києві і Севастополі державних адміністраціях. Фізособи (у тому числі ФОП) можуть отримати админуслугу у будь-якому центрі незалежно від місця проживання (реєстрації, перебування), а ось юрособи - тільки по місцю їх знаходження.
З використанням мережі Інтернет, через Єдиний державний портал адміністративних послуг (офіційний, згідно із законом, джерело інформації про надання адміністративних послуг) надаються админуслуги в електронній формі.
Дуже важливим положенням ухваленого Закону є те, що суб'єкт надання админуслуги (держорган, центр надання админуслуг) не можуть вимагати від того, що звернулося до них фізичної або юридичної особи документи або інформацію, яка вже є у цього суб'єкта надання админуслуг або є в державних органах, органах місцевого самоврядування або на підприємствах (установах, організаціях), що знаходяться у сфері їх управління. Іншими словами, чиновник не матиме права вимагати зайвий раз папір, який у нього вже є.
Плата за адміністративні послуги (адміністративний збір) стягується у випадках, передбачених законом, тобто як виняток, а не як правило. Інформація про те, що є админуслуга, який порядок її надання, є безкоштовною.
Граничні терміни надання админуслуг встановлюються законом. Якщо ж закон "мовчить" про термін, то админуслуга надається впродовж місяця.
Законом передбачено формування і ведення Реєстру адміністративних послуг центральним органом виконавчої влади у сфері економічного розвитку (на даний момент - Мінекономрозвитку).