Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Переваги іноземних юрисдикцій в процесі міжнародної структуризації

15 травня 2012, 15:58
302
0
Реклама

Як відмічає Сергій Молибогкерівний партнер юридичної компанії "БДО Лигал Україна"міжнародна структуризація дозволяє використовувати переваги різних юрисдикцій у рамках однієї корпоративної структури, здійснюючи податкову і юридичну оптимізацію. При цьому залежно від поставлених завдань можливі різні комбінації структуризації.

Передумовами для здійснення міжнародної структуризації являються рівень щорічного обороту Вашого бізнесу (орієнтовно від 1 млн. євро), а також деякі специфічні обставини : побудова ефективної корпоративної структури на етапі установи бізнесу, залучення зовнішнього фінансування, участь в тендері (зокрема, в міжнародному), перехід на МСФО, проходження зовнішнього аудиту і так далі

Для чого ж потрібна міжнародна структуризація? Вигоди його здійснення Сергій Молибог рекомендує шукати в наступному:

- захист активів : усі риски виводяться за рубіж і підкоряються цивілізованішому законодавству в надійній юрисдикції. Також можлива передача ключових активів окремої компанії, що є актуальним з урахуванням агресивної фіскальної політики і методів роботи податкової;

- конфіденційність кінцевих власників або, навпаки, забезпечення відкритості;

- зниження податкового навантаження шляхом переміщення бази оподаткування в юрисдикцію з нижчими ставками податку на прибуток (у той же Кіпр, приміром);

- оптимізація зовнішнього фінансування - здешевлення боргового фінансування шляхом отримання безпосередньо за межами України кращих умов, а також можливість фінансування окремих напрямів бізнесу.

"Сам процес міжнародної структуризації складається з 4 етапів і по тривалості займає від 3 місяців до 1,5 року в найскладніших випадках. Вартість процесу, дуже орієнтовно, коливається від 20 до 100 тис. доларів"- ділиться практичними спостереженнями Сергій Молибог.

Експерт виділяє основні етапи міжнародної структуризації:

1. Вивчення бізнесу і побажань клієнтів передбачає проведення інтерв'ю з власником, головним бухгалтером і іншими ключовими фігурами бізнесу, а також діагностичні процедури.

2. Розробка декількох можливих варіантів цільової корпоративної структури (підбір юрисдикцій, механізмів фінансування і так далі)

3. Розробка плану імплементації : визначення завдань, термінів і витрат по переходу від поточної структури до запланованої.

4. Імплементація.

"Як правилопояснює пан Молибог, - після трьох етапів структуризації клієнти оголошують зовнішньому радникові, що далі вони можуть впоратися власними силами. Тому на четвертому етапі, коли відбувається імплементація, є практика комбінування зусилля зовнішніх радників і внутрішніх юридичних резервів. Зовнішній радник зазвичай виступає координатором процесу".

Одним з важливих моментів для міжнародної структуризації є наявність в іноземних юрисдикціях практики отримання попередніх податкових роз'ясненьщо дозволяє розрахувати свої податкові наслідки заздалегідь. На відміну від України такий документ діятиме на постійній підставі, а не змінюватиметься залежно від настрою податкової.

Крім того, при побудові міжнародної корпоративної структури, підкреслює пан Молибог, слід мати на увазі, що для офшорних компаній відмінною юрисдикцією є Британські Віргінські острови з цивілізованою судовою системою і дуже низьким фіксованим податком.

А ось холдингові компанії будуть себе комфортно відчувати в Голландії, Люксембурзі і на Кіпрі. Причому остання юрисдикція по ряду критеріїв, (зокрема по репутації) поки не дотягує до перших двох. Також необхідно враховувати той факт, що між Україною і Люксембургом досі не ратифікована конвенція про уникнення подвійного оподаткування, і тому при побудові корпоративної структури із залученням цієї країни слід передбачати проміжні компанії між нею і Україною.

Що ж торкається перспектив на майбутнєякі в основному зацікавили учасників семінару, то, приміром, навіть якщо буде підписана нова конвенція про избежении подвійного оподаткування з Кіпром, залишиться як мінімум півтора роки до набуття чинності її, тобто досить часу для реорганізації структури (наприклад, для заміни Кіпру на Голландію).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини