КМУ на своєму засіданні від 3 травня 2012 року прийняв постанова № 353, яким затвердив Правила державної інспекції учбових закладів.
Порядком визначається процедура інспекції учбових закладів усіх типів і рівнів акредитації незалежно від форм власності і підпорядкування. Здійснюється інспекція шляхом або комплексної, або виборчої перевірки (плановою або позаплановою, виїзною або невиїзною).
Перевірятися будуть: виконання Конституції і законів; дотримання учбовими закладами вимог державних стандартів освіти; якість підготовки учнів, вихованців, студентів, курсантів, екстернів, інтернів, ординаторів, аспірантів і так далі; ефективність використання педагогічного потенціалу і матеріальних ресурсів; організація учбово-виховної, навчально-методичної, і наукової роботи.
Частота планових перевірок, як випливає з Правил, визначатиметься "залежно від міри ризику від здійснення господарської діяльності по наданню освітніх послуг".
Позапланові перевірки проводитимуться тільки у випадках, передбачених законом.
Для проведення перевірки видається наказ, видається напрям і посилається повідомлення (останнє - за 10 днів до початку перевірки і тільки при плановій перевірці).
Перед початком перевірки перевіряючі зобов'язані внести запис в Журнал реєстрації перевірок, якщо такий в учбовому закладі є.
Термін перевірки плановою встановлений в 15 робочих днів, позаплановою - 10.
Перевіряючих можна не допустити, якщо - порушуються терміни періодичності перевірок і не надана копія напряму на перевірку.
Кількість можливих членів перевіряючої комісії документом не обмежена. Усе залежить від напряму і програми перевірки, переліку питань тих, що перевіряються і тому подібне
До складу цієї комісії можуть входити представники органів управління освітою, підприємств, установ і організацій, що мають відповідну освіту. Очолює її завжди представник ГИУЗ (Державній інспекції учбових закладів). Саме вона організовує перевірки, видає накази об це, видає напрями і взагалі проводить інспекцію відповідно до норм прийнятих Кабміном Правил.