Законопроект визначає обставини, які роблять неможливим виконання стягнення у вигляді громадських і виправних робіт: втрата працездатності, заклик на термінову військову службу, укладення під варту, засудження до позбавлення волі, невідоме місцезнаходження людини. При настанні вказаних обставин законопроектом передбачається заміна громадських і виправних робіт таким адміністративним стягненням, як штраф.
За словами першого заступника Міністра юстиції, тільки впродовж 2011 року карно-старанною інспекцією було внесено до суду більше 3 тис. представлень у зв'язку з виникненням об'єктивних обставин, які робили неможливим виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських і виправних робіт. Карно-старанна інспекція направляє такі постанови до суду для вирішення питань, пов'язаних з їх виконанням. Проте суди повертають постанови, посилаючись на те, що Кодекс не визначає порядку рішення по суті вказаних питань, а стаття 302 Кодекси не визначає вказані обставини як основи для припинення виконання постанов, що призводить до неможливості виконання адміністративних стягнень.
Крім того, законопроектом пропонується врегулювати положення Кодексу відносно визначення способів реагування на ухилення від адміністративних стягнень у вигляді громадських і виправних робіт.
Інна Емельянова пояснила, що в чинному законодавстві передбачаються правові наслідки ухилення від відбуття виправних робіт тільки для осіб, залучених до такого виду адміністративної відповідальності за здійснення дрібного хуліганства. При цьому адміністративне стягнення у вигляді виправних робіт передбачено санкціями 13-ти статей Кодексу.
Також пропонується погоджувати положення статей 321-4 і 325 Кодексу в частині числення терміну адміністративного арешту цілодобово і інші зміни.
За інформацією прес-служби Міністерства юстиції України.