Кабінет Міністрів України постановою № 341 ствердив Порядок організації робіт по забезпеченню громадського порядку і громадської безпеки під час проведення футбольних матчів.
Згідно з Порядком функції по охороні громадського порядку під час проведення футбольних матчів на території України під егидой ФИФА УЕФА, Федерації футболу України і її колективних членів покладаються на організаторів матчів, операторів спортивних споруд, футбольні клуби, місцеві держадміністрації, органи місцевого самоврядування, органи внутрішніх справ, територіальні органи і підрозділи МНС, а також на органи Гостехногенбезопасности.
Футбольні матчі розділені на матчі підвищеної міри небезпеки (фінали клубних змагань УЕФА, півфінали і чвертьфінал Кубку УЕФА, матчі Ліги чемпіонів, відбіркового і фінального турів чемпіонату світу і Європи, матчі з присутністю посадовців, що охороняються державою, матчі з повністю заповненою спортивною спорудою, матчі з більш ніж 15 тис. присутніх, матчі з великою кількістю уболівальників з країни, команда якої грає) і із звичайною мірою небезпеки (усі інші матчі).
Порядком передбачається створення координаційних штабів для своєчасного реагування на непередбачену ситуацію.
Проведення футбольних матчів не може починатися без плану забезпечення громадського порядку і громадської безпеки, розробленого перед футбольним матчем оператором спортивної споруди, розроблених і затверджених правил поведінки глядачів на спортивній споруді, протоколу про можливість проведення на спортивному спорудженні футбольного матчу (підписуваної за результатами оперативно-технічного огляду споруди представниками усіх суб'єктів перед кожним матчем).
Правила передбачають, що диктор на спортивній споруді не може оголошувати політичні заяви і заяви, що підтримують одну з команд. Глядачі мають бути проінформовані про неможливість переходу з одного сектора в іншій.
Використання пропусків на футбольний матч заборонене.
З метою непроникнення на спортивне спорудження безквиткових або порушників порядку коміра спортивної споруди обов'язково повинні містити замковий механізм, що не відкривається ключем.
Оператором спортивної споруди мають бути виділені і обладнані приміщення для роботи органів внутрішніх справ і для тимчасового (на час проведення футбольного матчу) утримання правопорушників.
Порядок поширення квитків на футбольний матч повинен узгоджуватися з органом внутрішніх справ, на території підвідомчості якого відбудеться матч.
Рішення про введення на територію спортивної споруди, у тому числі і на трибуни, міліції приймає, згідно з Порядком, спеціально уповноважений працівник органів внутрішніх справ, який відповідно до закону визначає межі застосування заходів фізичної дії і спеціальних засобів.
Порядок набуде чинності з дня публікації.