Віднині іноземці і особи без громадянства, що вирішили відвідати Україну можуть, як повідомляє прес-служба Адміністрації пограничної служби, заповнити імміграційну карту заздалегідь.
Імміграційна карта подається під час перетину кордону разом з паспортним документом співробітникові Державної пограничної служби і зберігається впродовж усього часу перебування в Україні. Заповнюється карта у тому випадку, якщо в паспортному документі не передбачені сторінки для відміток про припинення межі, а також якщо іноземець (обличчя без громадянства) просять про те, щоб відмітки в паспорті не проставлялися. Заздалегідь виготовлена, вона прискорить перетин кордону.
За загальним правилом імміграційна картка не заповнюється, якщо інше не встановлене міжнародними договорами України.
Положення про імміграційну карту затверджене наказом Адміністрації Державної пограничної служби відповідно до законів № 1710 - VI "Про пограничний контроль" і № 3773 - VI "Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства" .
Зразок карти і порядок її заповнення можна знайти на сайті Державної пограничної служби.
Згідно з порядком заповнення, імміграційна картка заповнюється особисто іноземцем або особою без громадянства, як виняток - особою, його супроводжуючою, окремо на кожне обличчя, вписане в паспортний документ і перетинаюче державну меж разом з власником цього документу.
Заповнюється карта друкарськими латинськими буквами або кирилицею окремо в кожному файлі відповідного пункту карти, ідентично в обох її частинах, чорнилом або кульковою ручкою чорного, синього або фіолетового кольору.
Пункти "дата народження", "№ паспорти", "№ візи", "рік народження дітей", "№ транспортного засобу (рейсу) " заповнюються арабськими цифрами. Після заповнення пунктів 1-11 частин "Прибуття" і пунктів 1-5 частин "Вибуття" іноземець або особа без громадянство ставить свій підпис. У пунктах 16 і 6 відповідно.