Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У АМКУ вирішили навести лад на ринках будівництва житла

26 квітня 2012, 10:25
126
1
Реклама

Доручення було дане під час круглого столу по обговоренню проблемних питань, стримуючих розвиток конкуренції на ринку будівництва житла, повідомляє прес-служба Комітету.

Також Комітет має намір детально досліджувати питання взаємодії між забудовниками, інвесторами, органами влади і природними монополістами, стан конкуренції на ринках будівництва житла і будівельних матеріалів, обгрунтованість вартості технічних умов і плати за приєднання новобудов до мереж, правомірність вимог, встановлених природними монополістами.

Крім того, велику увагу в цьому напрямі роботи Комітет приділить виявленню і припиненню випадків недобросовісної конкуренції на ринку, зокрема, поширенню помилкової реклами.

Як показав здійснений Комітетом аналіз ринку будівництва житла, невідкладного рішення вимагають наступні питання.

По-першеоргани місцевого самоврядування повинні привести у відповідність із Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" граничний розмір пайової участі в розвитку інфраструктури населеного пункту (для житлових будинків цей розмір не може перевищувати 4%).

По-другенеобхідно врегулювати питання підключення закінчених житлових об'єктів до мереж водо-, газо- і електропостачання. Нерідко для такого підключення природні монополісти вимагають від інвесторів здійснення за власні засоби будівництва нових або реконструкції існуючих мереж з наступною безвідплатною передачею на їх баланс.

По-третєвиділення земельних ділянок під забудову повинне здійснюватися на конкурентних началах. Органи місцевого самоврядування часто приймають рішення про виділення земельних ділянок, надаючи переваги тим або іншим забудовникам, замовникам будівництва. При цьому, на сьогодні в Україні відсутній Закон чи нормативно-правові акти, які б встановлювали порядок і процедури проведення земельних торгів. Існує ще одна проблема, коли забудовник, маючи відповідне рішення органів про можливість виділення земельної ділянки на умовах оренди, витрачає місяці на отримання платних послуг, пов'язаних з оформленням прав на земельну ділянку.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини