Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Межі дозволеного державою спілкування для позбавлених свободи

28 березня 2012, 15:12
1311
0
Реклама

Право на спілкування в СІЗО. Чим воно регламентується? Що там можна і чого не можна? З ким можна бачитися і як часто? Кому можна писати? Чи дозволені телефонні розмови? Чи можна використовувати мобільний телефон, комп'ютер, смартфон не як засіб зв'язку, а в інших цілях - для ознайомлення з матеріалами справи або для читання книг?

Про це, про правові норми і реалії спілкування засуджених і таких, що містяться під вартою із зовнішнім світом міркує у своїй статті "Без права листування"? головний редактор аналітичного видання "ЮРИСТ & ЗАКОН", Олександр Попов.

На думку автора статті, в суспільній свідомості вже настільки міцно закріпився образ "міліційного беззаконня", що частенько навіть цілком законні, хоча і дуже жорсткі, дії співробітників правоохоронних органів сприймаються як черговий його прояв. А повна безправність будь-кого, хто з тих або інших причин потрапив у фокус уваги вартових закону, як він вважає - досить поширений штамп.

Принцип "усе, що не заборонено, дозволено", як випливає із статті, не може бути покладений в основу визначення круга прав що містяться в СІЗО, оскільки це суперечило б одному із завдань попереднього укладення : ізоляції особи, яка може вплинути на хід слідства відносно нього, а досягти виконання цього завдання можна тільки шляхом максимального обмеження усіх його контактів.

Детальніше із статтею можна ознайомитися на порталі ЮРЛИГА.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини