Ключовий конкурент нашого клієнта Arzinger, відомий гравець на ринку DIY (Do it yourself!) гіпермаркетів, звернувся в АМКУ із заявою про нібито неправомірну порівняльну рекламу з боку нашого клієнта. По результатам вивчення вказаної заяви АМКУ надав запит про надання інформації стосовно роз'яснення порядку і формату проведення маркетингових заходів, в ході яких, на думку конкурента клієнта, мало місця неправомірна порівняльна реклама.
В ході підготовки відповідей і документів на запит АМКУ, юристами Arzinger була розроблена чітка правова позиція, яка доводить обгрунтованість і допустимість використаних маркетингових стратегій в аспекті дотримання вимог конкурентного законодавства і законодавства про захист об'єктів інтелектуальної власності.
"Треба розуміти, що учасники ринку DIY гіпермаркетів, який досить вузький в Україні, можуть ефективно конкурувати тільки за рахунок цінової конкуренції. Споживача на цьому ринку притягає в першу чергу ціна за усіх рівних умов стосовно якості товару, сервісу і так далі. Порівняльна реклама, за умови дотриманні вимозі до її форми і змісту, в цьому аспекті є чи не найефективнішим способом донесення до споживача конкурентної переваги компанії порівняно з її конкурентному - пропонованої ціни на аналогічний товар, - пояснив Тимур Бондаревкерівний партнер і со-руководитель практики Антимонопольного і конкурентного права. - Отримуючи об'єктивну інформацію про актуальні ціни видатних DIY операторів, споживач отримує ряд вигод і переваг, в першу чергу мінімізує витрати на пошук інформації про ціну товару, вибір продавця товару і так далі
Але нам дуже шкода, що ряд українських компаній, які не в змозі ефективно конкурувати з новими гравцями на ринку, зокрема видатними іноземними операторами, намагається використовувати такі важелі тиску на конкурентів як звернення в антимонопольні органи зі свідомо необгрунтованими заявами про порушення конкуренції. Ми сподіваємося, що АМКУ об'єктивно підійде до аналізу цієї ситуації і уважно вивчить усі наші аргументи, викладені у відповіді на інформаційний запит, і дасть належну оцінку необгрунтованим претензіям конкурента нашого клієнта. Проте, на прикладі цієї ситуації іноземні компанії мають бути готовими і до того, що їх менш ефективні українські колеги не гидують використовувати не дуже чисті і етичні засоби конкурентної боротьби, в т.ч. ініціацію сумнівних антимонопольних перевірок і розслідувань".
Правовий супровід цього проекту здійснювали Олександр Дякулич (юрист практики Антимонопольного і конкурентного права) і Антон Поликарпов (юрист практики інтелектуальної власності) під керівництвом керівного партнера і со-руководителя практики Антимонопольного і конкурентного права Тимура Бондарева.
За інформацією прес-служби Arzinger.