Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Відбувся практикум по оптимізації бізнесу за допомогою офшорів і оншоров

20 березня 2012, 18:11
232
0
Реклама

Про офшорні механізми захисту бізнесу в Україні у рамках практикуму "Офшор, як інструмент податкової оптимізації і захисту бізнесу" розповіла директор консалтинговій компанії Solano Лана Голян. Міжнародний инкорпоратор відмітила, що якщо офшорною компанією користуватися на законних підставах, дотримуючись норм законодавства, як національного, так і міжнародного, то вона служитиме інструментом розвитку бізнесу.

"При роботі з офшорною компанією важливо дотримуватися законності і працювати виключно в правовому полі, відповідно до українського і міжнародного законодавства. Якщо ці вимоги виконуються, то офшорна компанія може виступати інструментом міжнародного інвестування, податкової оптимізації, оптимізації витрат бізнесу, а також інструментів захисту активів". - відмічає Л. Голян.

Офшорна компанія може бути створена в певній організаційно-правовій формі:

- акціонерна компанія (приватна або публічна), аналог нашого акціонерного товариства;

- корпорація, аналогом якої в українському законодавстві щонайближче є товариство з обмеженою відповідальністю. Така компанія може бути організована у формі партнерства (звичайне партнерство або партнерство з обмеженою відповідальністю), а також може бути інкорпорована у формі фонду або траста.

Лана Голян

За словами директора Solano, акціонерні компанії і партнерство найчастіше використовуються для податкового планування і захисту українського бізнесу. Фахівець стверджує, що вибір організаційної форми компанії важливий для того, щоб структурувати її діяльність надалі.

Акціонерна компанія від партнерства, передусім, відрізняється оподаткуванням. Як з'ясувалося, прибуток акціонерної компанії підлягає оподаткуванню в країні реєстрації цієї компанії. У партнерстві оподаткуванню підлягає розподілений дохід. Зазвичай прибуток партнерства не обкладається податками в країні реєстрації партнерства. Можна сказати, що аналогом такого партнерства в Україні є договір спільної діяльності, оскільки воно фактично не утворює юридичну особу.

За словами Ланы Голян, через те, що оподаткуванню акціонерної компанії підлягає дохід по місцю резиденції, акціонерна компанія може бути учасником Угоди про уникнення подвійного оподаткування. Відповідно, вона може використовуватися для виплати пасивних прибутків у вигляді роялті, відсотків, дивідендів. При цьому, як відмічає юрист, партнерство не може бути учасником Угоди про уникнення подвійного оподаткування. Існує роз'яснення Державної податкової адміністрації, в якому говориться, що діяльність партнерства не підпадає під дію Угоди про уникнення подвійного оподаткування.

У свою чергу партнерство активно використовується в схемах отримання активного доходу, доходу від торгової діяльності, особливо якщо діяльність територіально не пов'язана з місцем реєстрації компанії.

На відміну від офшорних юрисдикцій, багато інших юрисдикцій пропонують пільги в оподаткуванні. Зокрема, це роблять Кіпр, Ліхтенштейн, Швейцарія.

За словами директора Solano, пільги можуть бути запропоновані для певного типу компаній, виду діяльності або можуть надаватися у вигляді територіального принципу оподаткування. Ці юрисдикції не можна назвати офшорними, оскільки вони не мають класичного офшорного законодавства і не звільнені від оподаткування.

За словами Ланы Голян, при виборі юрисдикції і структури компанії важливо акцентувати увагу на цілях і завданнях, які стоять перед бізнесом, завданнях, які передбачається вирішувати за допомогою нерезидентної, офшорної компанії.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини