Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВССУ: стягнути з держави шкоду, нанесену суддею, без процесуального оскарження його дій неможливо

16 лютого 2012, 14:10
1209
0
Реклама

Інформаційним листом № 6-182/0/4-12 від 13.02.2012 р. ВССУ роз'яснив матеріальні і процесуальні особливості розгляду справ про відшкодування шкоди, нанесеної судами (суддями) при здійсненні правосуддя.

Розглянувши питання про можливість розгляду в порядку цивільного судочинства вимог фізичної або юридичної особи до Держави Україна в особі Держказначейства відносно відшкодування вищезгаданого виду шкоди, Суд дійшов висновку, що якщо такі вимоги по суті є спростуванням процесуальних дій суду, пов'язаних з розглядом справи, їх розгляд законодавством не передбачено, оскільки неможливо оспорювати діяльність судді в іншому порядку, чим передбачено відповідним процесуальним законом. Тому в таких випадках необхідно відмовляти у відкритті виробництва на підставі п.1 ч.2 ст.122 ГПК.

Обгрунтовувавши свою позицію, ВССУ послався на Постанова Пленуму ВСУ № 6 від 12.06.2009 р., в якому вказується, що при розгляді справ судді не є суб'єктами владних повноважень і не можуть бути відповідачами у справах про оскарження їх рішень, дій або бездіяльності у зв'язку з розглядом справ. Крім того, ВССУ вказав, що згідно ст.ст. 62, 126,129 Конституціїматеріальна і моральна шкода, заподіяна при здійсненні правосуддя, відшкодовується державою тільки у разі відміни вироку як неправосудного.

Що стосується застосування ч.6 ст.1176 ГКСуд вказав, що під "іншими незаконними діями або бездіяльністю" повинно розуміти такі дії (бездіяльність) судді (судна), які не пов'язані із здійсненням правосуддя, що має на меті прийняття акту судом, коли суперечка не вирішується по суті, і лише у випадках, якщо провина судді встановлена не лише вироком, але і іншим відповідним рішенням суду.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини