З метою припинення помилкового трактування ідеї створення Єдиного державного реєстру осіб, що зробили корупційні правопорушення і самих норм, які регулюють це питання, Мінюст 8.02.2012 видав роз'яснення з цього питання.
Як повідомляє Мінюст, прикладною метою введення Реєстру є забезпечення проведення перевірок відомостей про осіб, які претендують на заняття певних посад в держорганах.
Передбачається, що аналіз відомостей про осіб, що зробили корупційні правопорушення, дозволить визначити посади державної служби, пов'язані з найбільшими корупційними ризиками.
На думку Мінюсту, наявність Реєстру, в якому зберігаються відомості про осіб, що зробили такі правопорушення, є виховним, стримуючим чинником, який дозволить підвищити доброчесність поведінки публічних службовців.
Відповідно до частини другої статті 21 Закону України "Про принципи запобігання і протидії корупції" зведення про осіб, яких притягнули до відповідальності за здійснення корупційних правопорушень, повинні вноситися в Реєстр в триденний термін з дня набуття чинності відповідного рішення суду.
Дані про осіб, внесених в Єдиний державний реєстр осіб, що зробили корупційні правопорушення, видаються на запити органів державної влади або місцевого самоврядування при проведенні спеціальної перевірки кандидата на посаду в держоргані.
При цьому такі дані будуть видані тільки за наявності письмової згоди цього кандидата на проведення спеціальної перевірки.