Законопроектом пропонується ввести активне застосування запоруки в якості запобіжного заходу. За словами керівника Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента України Андрія Портнова, проект КПК передбачає такий порядок обрання заходів припинення, при якому фактично неможливо обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для людини, яка не підозрюється в скоєнні насильницького злочину.
Також законопроектом передбачається, що у разі, якщо суд обирає запобіжний захід - тримання під вартою, в справі, де не йдеться про насильницький злочин, то в цій же постанові треба вказати суму запоруки, розмір якої чітко визначений проектом КПК.
Нагадаємо, що ще до розгляду в парламенті проекту КПК був ухвалений закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про гуманізацію відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності". Останній набув чинності 17 січня 2012 року.
Як відмічає Андрій Портнов, в Україні вже два тижні діє згаданий Закон, згідно з яким в Україні застосовується запорука. "За повідомленнями Державного казначейства України, за два тижні на депозитні рахунки у вигляді запоруки поступило 88 млн. грн."., - відмічає г-дінів Портнов. За його словами, це свідчить про те, що закон працює і багато людей, які знаходилися в слідчих ізоляторах, можуть чекати суду на волі.
За словами Андрія Портнова, проект КПК спрямований на лібералізацію, і запорука стане основним інструментом забезпечення виконання прав і обов'язків сторін в карному процесі.
Відмітимо, що буквально кілька хвилин тому згаданий проект КПК був прийнятий парламентом в першому читанні.