Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Коментар адвоката ЮФ "Гвоздий і Оберкович", Михайла Келемена, до Закону про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу

24 січня 2012, 16:03
1736
0
Реклама

Парламент 20.12.2011 р. прийняв, а Президент 10.01.2012 р. підписав Закон № 4191 - VI "Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу в цивільних і адміністративних справах". Коротко основні положення Закону прокоментував для порталу ЛІГА :ЗАКОН адвокат Михайло Келемен (Юридична фірма "Гвоздий і Оберкович") :

"Законом України N 4191 - VI від 20 грудня 2011 року встановлено граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу під година розгляду судами цивільних та адміністративних справ.

У ньому більш конкретизовано дії, що включаються в поняття правової допомоги. Так, при обчисленні витрат на правову допомогу враховується година витрачений особою, що надає правову допомогу:

на долю у судновому засіданні;

під година вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням;

під година ознайомлення з матеріалами справи в суді.

Від рішення суду буде залежати, які саме окремі процесуальні дії, вчинені поза судовим засіданням, будуть враховуватись при обчисленні розміру компенсації на правову допомогу.

Слід зазначити, що Законом змінено порядок визначення граничного розміру компенсації, який сплачується за рахунок держави. Раніше граничний розмір компенсації не міг перевищувати торбу, що обчислюється виходячи з того, що особі, яка надає правову допомогу, виплачується 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати за повний робочий день (постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2006 р. N 590). Відтепер граничний розмір компенсації не може перевищувати 2,5 відсотка встановленої законом мінімальної заробітної плати в місячному розмірі за годину участі особини, яка дала правову допомогу.

Для порівняння слід навести положення пункту 4 "Порядку сплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави" (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 1999 р. № 821 ) яким встановлено, що оплата праці адвокатів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в розмірі 2,5 відсотка мінімальної заробітної плати за годину роботи адвоката при провадженні дізнання, досудового слідства чи розгляді кримінальної справи судом.

У певній мірі просліджується намагання законодавця привести до єдиного порядку визначення граничного розміру компенсації витрат на правову допомогу в адміністративних, цивільних та кримінальних справах.

Стосовно можливого розміру вартості правової допомоги.

Закон не встановлює обмежень щодо вартості послуг правової допомоги, а лише встановлює граничні розміри витрат на правову допомогу, які підлягають відшкодуванню. Фактично Законом встановлено рівність учасників процесу щодо розмірів витрат на правову допомогу, які можливо отримати з іншої сторони, або ж сплатити останній".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини