Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Пленум ВХСУ вніс зміни в ряд постанов

27 грудня 2011, 13:49
147
0
Реклама

Пленум ВХСУ першим прийняв Постанову "Про внесення змін і доповнень в постанову пленуму ВХСУ від 11.10.2010 №2 "Про деякі питання практики застосування розділу ХII - 2 Господарські процесуальні кодекси України". Зокрема цим документом внесені зміни в п. 2 Постанови №2, згідно з якими, "із заявою про перегляд Верховним Судом України відповідних рішень можуть звертатися правонаступники осіб і / або органів, вказаних в п. 2 постанови".

Також в п. 5 Постанов №2 збільшили до трьох місяців термін подачі заяви про перегляд судових рішень господарських судів.

Другою постановою, яка підкоригувала існуючий документ, стала постанова Пленуму ВХСУ "Про внесення змін до постанови пленуму ВХСУ від 17.05.2011 №7 "Про деякі питання практики застосування розділу ХII Господарського процесуального кодексу України". Цього разу зміни внесли у зв'язку з виникненням в судовій практиці питань, пов'язаних із застосуванням апеляційними господарськими судами ном ХПК.

Зокрема новими змінами з абзаца 4 п. 5 Постанов №7 прибрали інститут повернення апеляційної скарги, а замість цього встановлюється єдиний інститут - залишення апеляційної скарги без розгляду.

Також учора Пленум ВХСУ прийняв постанову "Про внесення змін до постанови пленуму ВХСУ від 17.05.2011 №6 "Про деякі питання практики розгляду справ по спорах, що виникають із земельних стосунків". За словами судді ВХСУ Віктора МоскаленкаВищий господарський і Вищий адміністративний суди вже вирішили питання підвідомчості справ відносно земельних суперечок, а вказана постанова спрямована на те, щоб чіткіше визначити підвідомчість з посланням на ст. 19 ХКУ.

Так, Постанова №6 встановлює, що спори, пов'язані із здійсненням державного контролю і нагляду за господарською діяльністю суб'єктів господарювання у сфері земельних стосунків, - за використанням і охороною земель (частина третя статті 19 ГК України) підлягають розгляду господарськими судами. Така підвідомчість встановлена тому, що ці спори торкаються об'єктів цивільних стосунків - земельних ділянок і інших природних ресурсів, громадянських прав суб'єктів господарювання на ділянки і вказані ресурси, зокрема, в суперечках про: визнанні недійсними угод відносно земельних ділянок, звільненні самовільно зайнятих земельних ділянок, відшкодуванні збитку, заподіяного землям і природним ресурсам господарською діяльністю, стягненні заборгованості по орендній платі по договорах оренди землі державної і комунальної форм власності і т. п".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини