Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Олексій Евсиков : Оформлення відчуження частини суспільства має бути таким, що відповідає

15 грудня 2011, 15:09
316
0
Реклама

Зокрема суддя ВХСУ Олексій Евсиков розповів про важливі нюанси відчуження частини в товаристві з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ).

За його словами, завдяки Постанові Верховного Суду України по одному із справ, яке було прийнято у березні 2011 року, поставлена точка в питанні стосовно того, якій має бути форма заяви про відчуження частини в суспільстві. Суд сказав, що це повинно бути нотаріально засвідчене заява. Тільки така форма заяви може бути основою для того, щоб остаточно визначити, чи дійсно людина висловила таке бажання.

Олексій Евсиков відмітив, що дуже важливим питанням є належне оформлення відчуження частини. "На жаль, наше законодавство чітко не встановлює обов'язкових правил, яких повинні дотримуватися учасники суспільства і само суспільство у разі відчуження"- відмітив суддя.

Виходячи з власного досвіду Олексій Евсиков сказав, що не завжди при відступі частини йдеться про продаж. "Досить часто, при розгляді справ, ми читаємо в процесуальному документі, що учасник суспільства подав заяву про відступ частини. Але я глибоко переконаний в тому, що таке відступ має бути належному образом оформлено". - відмічає суддя.

Він вважає, що відступ частини в суспільстві має бути оформлений додатковою угодою (про купівлю-продаж, обмін або дарування). Але не варто забувати, що такі договори також спричиняють за собою деякі податкові наслідки.

"У мене таке враження, що коли готуватися угода стосовно відчуження частини, то, на жаль, ніхто не консультується з юристом"- поділився своїми враженнями суддя.

Також він звернув увагу, що при відчуженні частини суспільства, необхідно затверджувати відповідні зміни в статуті суспільства і провести їх державну реєстрацію.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини