"Юристи перетворилися на парламентерів, які вимушені зустрічатися із злочинцями "в законі", сидячими на посадах і такими, що користуються своїми повноваженнями для переділу власності і захоплення основних гравців ринку цінних паперів"- сказала А. Павленко.
Як вона пояснила, сьогодні вже не можна говорити про класичні корпоративні конфлікти, оскільки в їх основі завжди була суперечка за пакет акцій в підприємстві між акціонерами або з третьою особою, бажаючою купити (отримати) долю.
"Зараз ситуація в країні така, що третя особа бажає отримати усе тільки дарма і переступає юридичну складову придбання"- підкреслила А. Павленко.
Як прогнозує адвокат, ситуація посилюватиметься, у тому числі, збільшиться відтік інвестицій в український бізнес, оскільки, іноземці не хочуть вести бізнес поза правилами і з порушенням гарантій інвестиційного клімату.
Враховуючи ці тенденції, адвокат пропонує українському бізнесу не чекати приходу іноземного капіталу в Україну, а максимально наближати свої активи до міжнародних стандартів і самостійно виходити зі своїми акціями на міжнародні торгові майданчики. "Тим паче, що можливості і правове поле для цього створені", - підкреслила А. Павленко.
Окрім того, на думку адвоката, в році, що настає, спостерігатиметься тенденція росту кількості конфліктів, в основі яких лежить використання инсайдерской інформації, у тому числі, завдяки широкому трактуванню цього поняття.
"Не дивлячись на те, що цього року законодавець вніс ряд новішав, які допоможуть в захисті прав на ринку цінних паперів, не складе труднощів довести, що інформація про наявність попередніх договорів купівлі, наприклад, земельних активів вважатиметься инсайдерской інформацією на фондовому ринку"- сказала А. Павленко.
В той же час, резюмуючи нововведення в законодавстві, адвокат відмітила, що найбільш перспективні зміни - це введення адміністративної і карної відповідальності за маніпулювання на ринку цінних паперів і незаконне використання инсайдерской інформації.
Інформація прес-служби ПГ "Павленко і Побережнюк"