Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що загрожує агробізнесу після земельної реформи?

1 грудня 2011, 16:39
127
0
Реклама

На порядку денному стояло обговорення "новоспеченого" Закону "Про державний земельний кадастр" і проекту Закону "Про ринок земель". Немало дискусій викликало питання, пов'язані з ризиками зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

В процесі роботи круглого столу учасники обговорили нюанси нового порядку державної реєстрації прав на землю і перспективи його введення з 01.01.2012 р., порядок проведення земельних торгів і інші нововведення реформи. Окрім цих питань жарке обговорення розгорілося навколо фінансування адміністрування земельного кадастру, яке, судячи з усього, знаходитися у більш ніж сумному стані. За словами експертів, вихід з цієї ситуації існує. Наприклад, за кордоном таке фінансування здійснюється через реалізацію Інтернет-ресурсу для користувачів, проте в Україні цим питанням доки ніхто не поспішає займатися.

Не одного разу піднімалося питання про те, скільки треба законів і скільки необхідно часу, щоб завершити нарешті те земельну реформу. Після незграбної спроби з боку декількох учасників круглого столу помітити, що точну цифру назвати неможливо, відповідь так і не була озвучена.

В якості невеликого правового аналізу Закону "Про державний земельний кадастр", слово надали Олександру Шишканову, партнерові ЮК "Юримекс". Їм був відмічений той факт, що нині реєстрацію прав на землю прирівняли до реєстрації прав на нерухомість. В цілому, Закон охарактеризований А. Шишкановим як хороший, якісний, деталізований. Проте юристів "бентежить" велика кількість посилань на підзаконні нормативно-правові акти, адже це може привести до того, що Закон ефективно так і не запрацює.

Активну участь в роботі круглого столу брали Микола ПрисяжнюкМіністр аграрної політики і продовольства України; Сергій Тимченкоголова Державного агентства земельних ресурсів України; Аркадій Корнацкийголова Селянського Фронту; Андрій Тарнопольський (Центр державного земельного кадастру) і інші експерти із земельної сфери.

Що ж до головного питання, яке піднімали перед собою учасники круглого столу, - чи "Є життя після закінчення земельної реформи"?, те тут, замість відповіді, найправильніше треба поставити звичайну трикрапку...

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини