Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роз'яснення за процедурою сплати судового збору

14 листопада 2011, 18:00
1583
0
Реклама

Судовий збір відповідно до Закону може сплачуватися як у безготівковій, так і в готівковій формі виключно через установи банків або відділення зв'язку і стягується по місцю розгляду справи. Для зарахування засобів судового збору до спеціального фонду державного бюджету Державною казначейською службою України (далі - ГКСУ) відкриваються спеціальні рахунки в розрізі усіх його територіальних підрозділів.

У випадку якщо громадянин проживає не по місцю розгляду справи, судовий збір може бути перерахований через будь-яку установу банку або відділення зв'язку з вказівкою необхідних реквізитів. Судовий збір стягується у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати в місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - в співвідношенні з ціною позову і у фіксованому розмірі. Судовий збір обчислюється в гривнах і копійках.

Документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, що прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженим посадовцем банку і скріплено друком установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення. Документ про сплату судового збору додається до позовної заяви, апеляційних і касаційних скарг на рішення і постанови суду, до інших заяв про здійснення судом певних дій, за які передбачена сплата судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір".

У випадку якщо сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунку вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, завірена підписом контролера і скріплена друком установи банку. При сплаті судового збору готівкою в документ, по якому здійснюється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, що прийняла платіж, а при перерахуванні судового збору з рахунку платника - останній екземпляр платіжного доручення з написом (позначкою) кредитної установи такого змісту : "Зараховано до доходу бюджету ____ грн. (Дата) ". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадовців, відбитком друку кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.

При заповненні платіжного документу в графі "код" платником судового збору - юридичною особою вказується код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, вказуються його паспортні дані.

У графі "призначення платежу" вказується: "Судовий збір по позову _______________ (ПІБ або назва установи, організації позивача), ________________ (найменування суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ ___________________ (судна, де розглядається справа) ". З реквізитами для сплати судового збору можна ознайомитися на офіційному веб-порталі судовій владі України розділ "Громадянам", підрозділ "Судовий збір".

За інформацією ифициального веб-порталу "Судова влада України"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини