Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Відбувся міжнародний семінар "Лістинг вашої компанії в Лондоні"

11 листопада 2011, 09:59
194
0
Реклама

Вже упродовж 10 років акції компаній з СНД успішно котируються на ринку Лондонської фондової біржі і демонструють непогану динаміку розвитку (серед українських компаній неодноразово приводилися в приклад такі як "Авангард", "Ferrexpo" і інші ).

Лондонська фондова біржа є одним з найбільших світових ринків цінних паперів. Положення Лондона в якості ведучого європейського фінансового центру і престиж інвестиційного співтовариства роблять його одним з основних світових інвестиційних центрів. Ось одна з причин, чому більшість світових компаній так намагаються потрапити саме сюди.

Вказаний семінар був покликаний допомогти українським кампаніям зорієнтуватися в тому, які перспективи і альтернативи вони отримають на Лондонській фондовій біржі, з якими можливими труднощами припаде зіткнуться, і, власне кажучи, як здійснити цей крок по виходу на біржу. Провідні іноземні фахівці прибули в Київ, щоб обговорити з учасниками семінару, яким чином максимально спростити, зробити зрозумілим для українських компаній процес лістингу.

Чого хочуть інвестори і як потрапити на AIM?

У своїй доповіді Трейси Пирс (глава департаменту первинних ринків капіталу, Лондонська фондова біржа) розповіла про те, що на Лондонській фондовій біржі перебуває біля 3-х тисяч компаній, з яких 600 міжнародних з 110 держав світу. Лондон має найбільшу частину іноземних інвестицій, що, відповідно, забезпечує "новачкам" прекрасну можливість взаємодіяти з провідними компаніями світу. Трейси Пирс відмітила в цілому позитивну динаміку на ринку, і підкреслив, наскільки гнучкими можуть бути більшість вимог до компаній, у тому числі, відносно IPO.

Наступним узяв слово Стів Кейл (директор по фондових ринках в Росії і країнах СНД, Citi)який розповів про динаміку і прогнози фондових ринків. На відміну від попереднього доповідача Стів Кейл продемонстрував усі процеси в декілька інших тонах, зробивши акцент на ту ситуацію, що склалася в наслідок кризи : низькі об'єми торгів, різке послаблення валют ринків, що розвиваються, що привело до чергового падіння європейських фондових індексів. Але вже з жовтня, відмічає Стів, ринок почав відновлюватися напередодні саміту ЄС і позитивно відреагував на прийняті рішення. Експерт порівнює це з американськими гірками, і на жаль, за його словами, ми доки їдемо вниз. Особливо хвилює експерта Європа, де зараз спостерігається не цілком стабільна ситуація, яка зокрема торкається Греції.

Стів Кейл нагадує, що Лондон це домінуюча платформа для великих і середніх кампаній. А також підкреслює, що IPO треба проводити в складні часи, щоб збільшити ліквідність угоди.

На Лондонській фондовій біржі представлено 15 українських компаній: "Авангард", Ferrexpo, Landcom International, Миронівський Хлібопродукт, Nostra Terra і інші. Особлива увага в процесі приділялася Ferrexpo як компанії, що знаходитися в Преміальному списку, і Авангарду як компанії, що розвивається в дуже непоганому темпі.

У своєму виступі Аюна Нечаева (менеджер по розвитку бізнесу, Лондонська фондова біржа) зробила акцент на майданчику AIM, який призначений для маленьких компаній. За період відкриття ринку в 1995 р. AIM перетворився на найбільш успішний і швидкорослий ринок цього типу у світі. Причиною такого успіху вважається спрощена нормативна база, яка була розроблена з урахуванням потреб невеликих і нових компаній. Найбільш суттєві відмінності AIM полягають в:

- призначенні уповноваженого консультанта (NOMAD) і брокера;

- відсутності вимог по мінімальній кількості акцій в публічному зверненні;

- відсутності вимог по наявності "торгової історії" (3 року, якщо є);

- відсутності вимоги по мінімальній ринковій капіталізації.

Аюна Нечаева стверджує, що боятися приходити в Лондон, навіть якщо ви маленька компанія, не коштує. Можна просто почати на AIM, а потім перейти на основний ринок. Таким чином поступала не одна компанія, адже якщо підійти до справи з розумом, то вихід на основний ринок - це цілком здійсниме досягнення.

Приміром, в Лондоні представлено 15 українських компаній: "Авангард", Ferrexpo, Landcom International, Миронівський Хлібопродукт, Nostra Terra і інші. Особлива увага в процесі приділялася Ferrexpo як компанії, що знаходитися в Преміальному списку, і Авангарду як компанії, що розвивається в дуже непоганому темпі. Хоча, по словах Аюни Нечаевой, усі компанії з України демонструють дуже добрі результати.

Богдан Чиботару з Ренесанс Капітал в ході свого виступу підняло вічне питання - Чого ж хочуть інвестори. У цьому, на його думку, існує 5 принципових моментів:

- стабільні ринкові умови (розумна оцінка вартості і низький рівень волатильности створюють ідеальні умови для IPO);

- "серйозна історія" - приваблива, зрозуміла ідея (враховується сектор, якість активу, регіон діяльності, менеджмент);

- розумна оцінка вартості (правильне позиціонування інвестиційної ідеї, правильне визначення бази інвесторів, ринкові умови на момент оголошення угоди і так далі);

- оптимальна структура розміщення (вибір біржі, а також структура синдикату, документація, період блокування продажу акцій акціонерами і менеджментом і тому подібне);

- котирування після розміщення і ліквідність (хороша вартість і висока ліквідність).

На семінарі також були озвучені вигоди і переваги лістингу на Лондонській фондовій біржі; розглянуті практичні аспекти підготовки до виходу на IPO; на практичних прикладах показані очікування і вимоги інвесторів. Неодноразово підкреслювався той факт, що шанси мають не лише великі компанії, але і малі і середні. Для таких існує свій майданчик, де враховуються усі особливості таких компаній.

Наталія Шнырспеціально для порталу "ЮрЛига"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини