Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Правова група "Павленко і Побережнюк" подала апеляцію у справі авіакомпанії "Сибір"

10 жовтня 2011, 17:31
372
0
Автор:
Реклама

7 жовтня 2011 року Правова група "Павленко і Побережнюк", що представляє інтереси авіакомпанії "Сибір" в суді, подала апеляцію до Київського апеляційного господарського суду на рішення Господарського суду Києва що відмовило в позові авіакомпанії "Сибір" про стягнення з Міноборони України збитку у розмірі $15, 32 млн у зв'язку з крахом пасажирського літака, що належав авіакомпанії, Ту-154 4 жовтня 2001 року.

"Це була одна із складних скарг в практиці, адже необхідно було проаналізувати близько 15 томів справи, зібраних впродовж 7 років, відновити в пам'яті усі обставини, усі процесуальні дії, а багато дій попередніх колег з цієї справи вимагали окремого вивчення. В цілому, ми побудували свої аргументи на аналітикі процедури проведення української експертизи, на статусности документу, який видав Міждержавний авіаційний комітет, привели самі кричущі порушення з боку суду, багато процессуалистики і, що саме головне, порушення Конвенції з прав людини, включаючи протоколи до неї. Практика Європейського суду з прав людини є обов'язковою для українських судів на рівні інших законодавчих актів, як джерело права. На щастя, багато речей вже розглядалися в Європі, і ми змогли привести більше 10 рішень Європейського суду в приклад"- сказала адвокат позивача, партнер Правової групи "Павленко і Побережнюк" Олександра Павленко.

Як пояснила Олександра Павленкоапеляційну скаргу апелянт засновує на ст.104 Господарського процесуального Кодексу України, посилаючись на те, що суд не повністю з'ясував обставини, які мали значення для справи і дійшов висновків, які не відповідають обставинам справи, допустив численні порушення норм матеріального і процесуального права, а також визнав встановлені обставини у справі, які не були доведені.

Окрім того, адвокат позивача звернула увагу, що згадану ухвалу суд виніс 6 вересня поточного року, при цьому повний текст рішення був виданий представникам позивача тільки 27 вересня, порушуючи усі терміни, передбачені законодавством. Згідно із законом, від згаданої дати видачі повного тексту судового рішення, відлічується термін на апеляційне оскарження рішення, який складає 10 днів.

До відома: згідно з висновками Міждержавної авіаційної комісії (МАК), що проводила розслідування, катастрофа пасажирського літака Ту-154 авіакомпанії "Сибір" над Чорним морем стався 4 жовтня 2001 року внаслідок попадання в нього української ракети З-200, випущеною в ході навчань українських ППО в Криму. В результаті катастрофи загинули 78 чел. - 66 пасажирів (більшість - громадяни Ізраїлю) і 12 членів екіпажа.

У 2003-2005 рр. український уряд виплатив $15, 6 млн компенсації родичам загиблих. У 2004 році авіакомпанія "Сибір" подав в Госпсуд Києва позов до Міноборони України і Держказначейства про відшкодування збитку, понесеного у зв'язку з крахом що належало їй Ту-154.

В той же час проведена в 2008-2010 рр. за ініціативою Міноборони додаткова експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНИИСЭ) зробила висновок про те, що літак Ту-154 не міг бути збитий українською зенітною ракетою в 2001 році.

Як відмічали представники позивача, що усі входили до складу експертної комісії КНИИСЭ експерти не мали досвіду розслідування авіакатастроф, три з них взагалі не є судовими експертами, а є співробітниками Харківського авіаційного університету, що знаходиться в прямому підпорядкуванні Міноборони.

Позивач, зокрема, вимагав притягнути до розгляду справи в якості третьої особи фахівців МАК, які проводили розслідування і встановили факт поразки ракетою, заявляв безліч клопотань про витребування важливих даних з Генеральної прокуратури України, з Міністерства оборони України, з органів Російської федерації, з наукових інститутів, підприємств по виробництву авіа-суден і вказаної в справі ракети, і так далі

Усі вимоги були відхилені судом.

За інформацією прес-служби ПГ "Павленко і Побережнюк".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини