Президент ветував резонансний закон, що дозволяє стягати заставне майно на основі лише старанного напису нотаріуса, забороняє споживче кредитування в іноземній валюті і перегляд фіксованих кредитних ставок. Президент не угледів незаконності нових норм - він оспорив лише маловажні деталі цього документу.
Згідно з новим законом, карну відповідальність за подачу банкам, кредитним спілкам і фінансовим компаніям свідомо неправдивій інформації нестимуть не лише підприємства і їх керівники, але і фізичні особи. Президент вказав, що при такому формулюванні санкції поширюються навіть на осіб, що не досягли 16 років, тому і вилучив з Карного кодексу цю норму.
Також президент запропонував змінити термін набуття чинності мораторію на задоволення вимог кредиторів. Зараз він діє з моменту ухвалення рішення суду про порушення справи про банкрутство боржника, а згідно із законом - з моменту обнародування інформації про це. Віктор Янукович запропонував зберегти діючу норму, оскільки нова дозволяє недобросовісним позичальникам використовувати час до моменту публікації для передачі своїх активів іншим особам.
Однією із спірних норм закону, залишених без зауважень президента, є визнання псування заставного майна карним злочином. Для цього в ст. 388 УК прописано, що розтрата, відчуження, приховання, підміна, псування або знищення заставного майна карається штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (3400-8500 грн.), виправними роботами або позбавленням волі на строк до двох років.