Верховній Раді пропонують змінити принцип тарифоутворення на послуги житлово-комунального господарства- дозволити підприємствам закладати в тариф засоби на модернізацію і коригувати вартість послуг у разі росту цін на енергоносії. Відповідний законопроект №9033 в парламенті зареєструвала група народних депутатів від Партії регіонів і Народної партії.
Як випливає з пояснювальної записки до проекту "Про внесення змін до Закон України "Про житлово-комунальні послуги" (відносно регулювання інвестиційної діяльності у сфері житлово-комунальних послуг і удосконалення механізму тарифоутворення)"на сьогодні тарифи на послуги ЖКГ у більшості випадків приймаються без урахування необхідного рівня рентабельності, що треба для беззбиткової діяльності підприємств, працюючих в житлово-комунальному господарстві.
Не маючи достатніх гарантій повернення вкладених інвестицій, суб'єкти господарювання, які працюють на цьому ринку, не поспішають вкладати інвестиції у виробництво і реалізацію проектів по технічній модернізації і енергозбереженню в житлово-комунальному господарстві, відмітили автори проекту. На їх думку, потрібно на законодавчому рівні закласти основні принципи тарифоутворенняодночасно передбачивши норми, які дозволять запобігти необгрунтованому росту тарифів.
Законопроект №9033, стверджують нардепи, створює гарантії для включення до складової цін/тарифів на житлово-комунальні послуги витрат на реалізацію інвестиційних проектів, застосування рентабельності і своєчасного проведення корекції тарифів.
Інвестиційна складова тарифу, згідно з цим документом, компенсуватиметься завдяки зниженню собівартості послуг в результаті скорочення рівня споживання енергоресурсів. При цьому граничний рівень рентабельності, вартість інвестицій і граничний термін дії інвестиційних програм до моменту повного погашення зобов'язань по них затверджуватимуться Кабміном.
У разі зміни однієї із складових тарифу виробників послуг ЖКГ зобов'яжуть відкоригувати тариф, а регулятора - затвердити зміни впродовж 10 днів.
Автори проекту упевнені, що нова схема тарифоутворення сприятиме залученню і поверненню вкладених суб'єктами інвестицій, закладе основу для формування конкуренції на ринку житлово-комунальних послуг, а у результаті приведе до підвищення якості послуг ЖКГ, що надаються споживачам.