Дотримання норм цього кодексу перевірятиметься при проведенні щорічної оцінки, атестації, зарахуванні в кадровий резерв, призначенні на нову посаду, наданні характеристики або рекомендації.
Документ закріплює обов'язок служити Українському народу і усвідомлювати, що посада являється проявом довіри народу. Працівникам, що оформляють і видають документи, що засвідчують особу, Кодексом наказує шанувати державні символи і вільно володіти українською мовоюі навіть "успадковувати духовні та моральні цінності, сформовані протягом багатовікової історії Українського народу".
Також в числі вимог - робота над удосконаленням професійного рівня, обгрунтування і роз'яснення (народу, не начальству) прийнятих ним рішень, акуратний зовнішній вигляд.
Працівникам забороняється сумісниця своїх обов'язків з будь-якою іншою оплачуваною роботою, окрім викладацької, наукової, творчої, окрім медичної практики, інструкторської і суддівської практики в спорті. Ще під забороною отримання подарунків або пожертвувань.
Не можуть такі працівники мати в безпосередньому підпорядкуванні близьких осіб (не лише родичів), не можуть також безпосередньо їм підкорятися. Опосередковано - дуже навіть можна.
Безумовно, Кодекс містить і норми, що зобов'язують діяти в строгій відповідності із законом, дотримувати комерційну і службову таємницю.