Укрзалізниця має намір до кінця року запровадити тестові полігони для застосування електронних накладних при міжнародних вантажних перевезеннях. Про це повідомив начальник Головного комерційного управління Укрзалізниці Володимир Іващук.
"Зважаючи на позитивні результати у здійсненні внутрішніх перевезень в електронному вигляді, у нас вже є домовленості з російськими залізницями щодо створення робочої групи і напрацювання всіх необхідних технічних, технологічних та правових засідок для запровадження у тестовому режимі електронних безпаперових технологій при здійсненні міжнародних перевезень між Росією і Україною", - зазначив Володимир Іващук.
За його словами, нині проблемою є визнання цифрових ключів (електронних підписів) в іншій країні. "Основна проблема, яка тут існує, - це правові засади можливості використання одних і тихий самих ключів електронного цифрового підпису, їх ратифікація і визнання центрами сертифікації України і відповідними центрами Російської Федерації. Якщо мі до цього дійдемо, то вже до кінця цього року мі матимемо якісь практичні результати із запровадженню тестових полігонів", - підкреслив Володимир Іващук, і додавши, що російські залізничники вже користуються цифровими підписами для перевезення за електронними накладними. "Ми на пострадянському просторі другі, хто запроваджує цю систему безпаперових технологій. У низці європейських країн також застосовуються такі технології", - сказавши він.
Також Укрзалізниця веде роботові з Організацією співдружності залізниць (ОСЗ) щодо підключення до нових технологій. "У Організації співдружності залізниць мі виступаємо з ініціативою активізації робіт із запровадженню цих технологій вже з підключенням і України до низькі європейських країн. Думаю, упродовж року будуть напрацьовані матеріали для реалізації практичних ідей", - поінформував начальник Головного комерційного управління.
Нагадаємо, з 1 липня 2011 року Укрзалізниця перейшла з паперового на електронне оформлення документів при перевезенні вантажів у внутрішньому сполученні. У основі електронного документообігу лежить обмін даними автоматизованих систем залізниці і клієнта із застосуванням електронного цифрового підпису, якому засвідчується електронна накладна. Електронні документи застосовуватимуться на всіх етапах перевізного процесу - від узгодження заявки до моменту отримання вантажу.