Як випливає з листи ДПАУ від 18.06.2011 № 11329/6/15-0516витрати на придбання цінних паперів, окрім придбаних при первинному розміщенні, відображаються у момент отримання прибутків від наступного продажу цінних паперів.
При цьому платник податку на прибуток в окремому податковою обліку фінансових результатів операцій з цінними паперами (корпоративними правами) повинен відбивати витрати на суму коштів, сплачену (нараховану) продавцеві цінних паперів як компенсація їх вартості, і прибутки на суму коштів або вартість майна, отриману (нараховану) від продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів. Прибуток від операцій з цінними паперами (корпоративними правами) включається до складу прибутків платника податків за результатами звітного періоду, в якому здійснюється продаж цінних паперів.
Такий висновок був зроблений ДПАУ на підставі аналізу п. 153.8 НКвизначальній особливості оподаткування операцій з цінними паперами. Зокрема, нормами визначено, що якщо витрати на придбання кожного з видів цінних паперів перевищують прибутки, отримані (нараховані) від продажу (відчуження) цінних паперів цього виду, то негативний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами в наступні звітні періоди. Якщо ж прибутки від продажу цінних паперів певного виду перевищують витрати на їх придбання, то прибуток включається до складу прибутків такого платника податку за результатами такого звітного періоду.