Сьогодні набувають чинності Закон "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", Закон "Про загальну безпеку нехарчової продукції" і постанова КМУ "Про затвердження переліку органів державного ринкового нагляду і сфер їх відповідальності"кардинально змінюючі підходи до здійснення державного контролю за якістю нехарчових продуктів.
З документів, зокрема, убачається, що нагляд за якістю і безпекою нехарчової продукції робитиметься головним чином вже після попадання товару на ринок. З цього виходить, що виробників перевірятимуть рідше, поклавши відповідальність на продавців товару, проте у разі виявлення грубих порушень - карати виробників будуть жорсткіше.
Відповідно до Законом про нагляд і Законом про безпеку продукції нагляд проходитиме в двох основних формах:
1) контроль продукції - проводиться митними органами в зонах митного контролю відносно продукції, заявленої до імпорту, реімпорту або будь-якого іншого митного режиму, що передбачає вільний оборот цієї продукції на митній території України;
2) ринковий нагляд - проводиться органами ринкового нагляду відносно продукції, що вже знаходиться на території України або знаходиться під митним контролем, у разі припинення її митного оформлення за результатами контролю продукції.
Контроль продукції, і ринковий нагляд можуть бути плановими (згідно секторальным планам контролю/нагляду) або позаплановими (за інформацією системи оперативного взаємного сповіщення або ж за повідомленнями відповідних органів і інших суб'єктів).
Наскільки набуття чинності цих документів позитивне або негативно відіб'ється на виробниках і продавцях продукції, яким чином проходитиме нагляд і які небезпеки закладені в цих документах можна прочитати у виданні "ЮРИСТ & ЗАКОН" №26 від 05.07.2011.