Кабінет Міністрів України затвердивши Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки. Відповідна постанова датована 29 червня 2011 р. Її реєстраційний номер 689.
У постанові йдеться, що головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження. Кошти використовуються з метою зниження рівня енергоємності валового внутрішнього продукту та оптимізації структури енергетичного балансу держави. Сморід спрямовуються, зокрема, на розроблення стандартів у сфері енергоефективності, проведення санації будівель бюджетних установ з розробленням проектно- кошторисної документації, впровадження когенераційних технологій на підприємствах комунальної форми власності у сфері теплової енергетики, будівництво та реконструкцію електричних ятерів, будівництво пристанційних вузлів, підстанцій та електричних ятерів для приєднання об' єктів, які виробляють електроенергію з відновлюваних джерел енергії худе.
Як зазначається в пункті 4 ухвали, використання бюджетних коштів здійснюється за процедурою, згідно з якою головний розпорядник бюджетних коштів за результатами проведення конкурсних торгів укладає договори з переможцями конкурсу (підприємства та організації усіх форм власності). Перерахування бюджетних коштів здійснюється на підставі актів виконаних робіт.
"Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку", - наголошується в постанові.
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження прогнозує, що прийняття ухвали дасть змогу удосконалити єдину організаційну основу для реалізації завдань державної політики у сфері енергоефективності та забезпечить розвиток сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива. Це дозволити значно підвищити ефективність споживання паливно - енергетичних ресурсів в усіх галузях національної економіки України і, відповідно, знизити енергоємність ВВП, оптимізувати структуру енергетичного балансу країни та підвищити рівень енергетичної безпеки держави.