Міністерство фінансів в листі № N 31-08410-07-10/11255 освітило питання бухгалтерського обліку податкових різниць - різниць, що виникають між оцінкою і критеріями визнання прибутків, витрат, активів і зобов'язань відповідно до положень бухобліку (за національними і міжнародними стандартами), з одного боку, і визначенням прибутків і витрат відповідно до норм Податкового кодексу з іншого боку.
Постійні податкові різниці виникають в одному податковому періоді і надалі не анулюються, тимчасові - навпроти, анулюються в наступних звітних податкових періодах.
Ті тимчасові різниці, які виникають по господарських операціях, пов'язаних з основними засобами і нематеріальними активами (у тому числі - по переоцінці, аммортизации, збільшенню вартості основних засобів і по інших, відмінним по підходах і методах визначення від вимог НК, операціям) враховуються при визначенні податкового прибутку (збитку) пропорційно нарахованій сумі амортизації на пов'язані з тимчасовими податковими різницями об'єкти, балансова вартість яких сформована без урахування вимог податкового законодавства.
Поточний і відстрочений (відстрочені податкові зобов'язання, відстрочені податкові активи) податок на прибуток визнаються витратами і прибутками, але за винятком податку на прибуток, нарахованого внаслідок дооцінки активів і інших господарських операцій, які за стандартами бухобліку ображаються збільшенням власного капіталу.
Зміна ж власного капіталу матиме місце у тому випадку, якщо податки виникають по операціях, відбитих на рахунках власного капіталу. Сума зміни власного капіталу відбивається, як відмічає Мінфін, "у кореспонденції з рахунками обліку необоротних активів і одночасно з рахунками обліку відстрочених податкових зобов'язань або відстрочених податкових активів (на розраховану з цієї операції суму податку на прибуток)".