Проект Закону про соціальну рекламу (рестр. № 8694) представив на розгляд парламенту народний депутат Павло Унгурян (БЮТ).
Під соціальною в проекті розуміється інформація, по-перше, спрямована на популяризацію загальнолюдських, соціальних, моральних, духовних, національних цінностей, здорового способу життя, на профілактику негативних громадських явищ, на досягнення корисних для суспільства цілей і на привертання уваги до громадських проблем і способів їх вирішення.
По-друге, щоб бути соціальною, реклама не повинна мати своїй на меті отримання прибутку.
По-третє, такого роду реклама не може містити відомостей про конкретні товари, продукцію, послуги, комерційне (фірмовому) найменування, комерційну торгову марку, політичну інформацію, реклами юридичних і фізичних осіб, що займаються підприємництвом.
Замовниками такої реклами можуть бути згідно з проектом держава, юридичні і фізичні особи, що замовляють виробництво реклами і її поширення, а також що беруть на себе обов'язок сплатити її вартість.
Проект містить довгий перелік вимог, яким соціальна реклама повинна відповідати, а також покладає на ЗМІ зобов'язання по безкоштовному розміщенню соціальної реклами. Ті з них, хто хоч би частково фінансується з бюджету, зобов'язані не менше 10% своєї ефірної години, друкарської площі, що відводяться для реклами віддавати на соціальну рекламу органів держвлади і самоврядування. Половина цієї реклами має бути спрямована на попередження поширення табакокуріння, алкоголізму, наркоманії, СНІДУ, на подолання безпритульності, популяризацію сімейних цінностей, моральності, духовності і здорового способу життя.
На такій же спрямованості соціальну рекламу влади повинні віддавати (безкоштовно) не менше 5% свого ефірного часу або друкарських площ, що відводяться під рекламу, усі інші ЗМІ.